Бояться говорити навіть між собою: окупанти залякують жителів Херсонщини та застосовують штрафи за «лайки»

Бояться говорити навіть між собою: окупанти залякують жителів Херсонщини та застосовують штрафи за «лайки»

Автор: Ян Ярчук 25 Май 2024 14:30

Російська окупаційна влада погрожує українцям за активність у соціальних мережах та будь-який натяк на їхню проукраїнську позицію. На ТОТ Херсонщини, зокрема у Скадовському районі, вони проводять так звані «виховні бесіди», а щодо «непокірних» застосовують штрафи.

На окупованих росіянами територіях Херсонщини вони відстежують дописи місцевих жителів у соціальних мережах і якщо їм щось там не сподобалося, то застосовують покарання. Про це «Новинам Приазов’я» розповів голова Скадовської територіальної громади Олександр Яковлєв. Він наголосив, що у громаді вже є випадки, коли людям призначали штрафи за дописи та вподобайки у соцмережах.

«До людей приходили, проводили з ними профілактичні бесіди за дописи. Ну, і, відповідно, паралельно, залежно від того, як людина реагує на ці розмови, могли застосуватися адміністративні штрафи. По кримінальному провадженню мені невідомо, чи є за дописи кримінальні штрафи, а штрафи точно були. І такі виховні бесіди, як вони це називають, також є. Це можуть бути просто навіть «лайки» десь там за проукраїнську позицію чи за щось там позитивне про Україну», – говорить Олександр Яковлєв.

За його словами, окупаційна влада намагається всіляко залякати людей. Тому активно висвітлює випадки подібних покарань.

ЧИЙТЕ ТАКОЖ: Чинять тихий спротив і чекають Україну: як живуть люди в окупованій громаді на Скадовщині

«Місцеві не тільки бояться лайкати в інтернеті, що фіксується, а навіть бояться між собою говорити. Бо є випадки показових покарань штрафами, тому зараз люди дуже намагаються бути обережними. Випадки покарань вони висвітлюють для того, щоб інші бачили це і боялися», – переконаний голова Скадовської громади.

Особливо жорстоко окупантами контролюються проукраїнські дописи із певними закликами.

Очевидно, що подібні дії щодо населення вони застосовують не тільки на території Скадовського району, а й інших тимчасово окупованих територіях.

Також «Гривна» вже писала, що цифровий контроль російські окупанти намагаються встановити навіть над дітьми, для цього використовують штучний інтелект. Так, на підставі вподобайок, постів, тегів у соцмережах на українських дітей складають так зване «досьє».

ЧИЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти використовують штучний інтелект, щоб контролювати українських дітей на ТОТ 

З цього всього зрозумілим є лише одне: російські загарбники знають, що українське суспільство на ТОТ вони не контролюють. І як би вони не намагалися, яку б пропагандистську політику не проводили, а навіть через понад 2 роки окупації так і не стали лідерами думок. Оскільки жителі окупованих територій чекають на Україну та звільнення з під російського ярма.

Фото ілюстративне, Shutterstock

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів