Бібліотечний фонд херсонської «Гончарівки» перевозять до Миколаєва

Бібліотечний фонд херсонської «Гончарівки» перевозять до Миколаєва

Автор: Марина Поліщук 09 Декабря 2023 18:45

Із Херсонської бібліотеки імені Олеся Гончара до Миколаєва вже перевезли понад 25 тисяч примірників видань, а також підшивки цінних газет. Ще одне перевезення заплановане на наступний тиждень.

Сьогодні тривають заходи стосовно переміщення бібліотечних фондів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, будівля якої постраждала внаслідок російських обстрілів та авіаударів.

Як повідомляла «Гривна», після того, як 12 листопада окупанти поцілили в книгозбірню керованою авіабомбою, спеціалісти зробили висновок, що будівля «Гончарівки» не підлягає відновленню, її потрібно відбудовувати заново. Адже внаслідок потужного вибуху повністю зруйнований дах, четвертий і третій поверх бібліотеки.

Проте книжковий фонд співробітникам і керівництву книгозбірні вдалося зберегти. Після трагічного 12 листопада з нижніх та нульових поверхів книги було евакуйовано в інші місця в межах Херсона. Але для кращого збереження їх вирішили переправити до Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, повідомляє пресслужба Міністерства культури.   

«7 грудня з Херсонської до Миколаївської ОУНБ перевезли близько 26 тисяч примірників видань, куди увійшли старовинні та цінні книги, а також 135 підшивок цінних газет (фонд краєзнавчої літератури)», - ідеться в повідомленні. 

Зазначається, що наразі директор «Гончарівки» Надія Коротун перебуває в Миколаєві, де спільно з керівництвом і працівниками Миколаївської бібліотеки здійснює заходи щодо розміщення перевезених документів та оформлення актів прийому-передачі.

Наступне перевезення документів бібліотечного фонду до Миколаївської ОУНБ заплановане на 12 грудня. Планується доправити в сусіднє місто ще близько 30 тисяч примірників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам’яті Олександра Меньшова: нова книга та спогади про героїчного херсонського письменника

На головній світлині: будівля херсонської «Гончарівки» після ракетного удару 12 листопада 2023 р. Фото із соцмережі 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів