Автор: nta.ua 19 Июня 2022 09:35

Антонівський міст не врятує росіян або як звільняти Херсон. Версія від генерала СБУ

Мешканців Херсонщини попросили при можливості виїжджати з області, щоб полегшити роботу ЗСУ. Окрім того, розлючені росіяни в агонії можуть почати діяти тут таким самим чином, як і на Київщині чи в Маріуполі, не шкодуючи людей.

А як звільняти від окупації сам Херсон, – ймовірну версію подій озвучив генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014 – 2015 рр.) Віктор Ягун у програмі “Підсумки. Тижня” на NTA. Він переконаний, що “героїчної” оборони міста з боку росіян не буде.

Чи пригадуєте, щоб росіяни героїчно обороняли бодай якесь місто в Україні. Не трапиться дива і в Херсоні. Тут вони не здатні тримати оборону і не будуть цього робити. Щойно відчують, що ЗСУ біля Херсона, їх не буде за секунду. Треба добре знати Херсон і місцевість навколо нього. Один Антонівський міст не врятує росіян, якщо вони всі на нього рвонуть. Тим більше є для них небезпека, що міст можуть підірвати. Тож втеча можлива і заздалегідь. Уже зараз намагаються розробити логістику відступу”, – каже він.

За його словами, при звільненні Херсона далекобійна артилерія потрібна не тільки, щоб тримати вогонь по самому мосту, а й по підходах до нього. Якщо вдасться цього досягнути, росіяни не зможуть отримати підтримку з жодного берега Дніпра.

І це для них дуже поганий варіант. Ніхто ж не буде штурмом брати Херсон, його обходитимуть – тож для росіян опинитися в оточенні, ще й на чужій території – тут або здаватися, або стрибати в Дніпро”, – зазначив Віктор Ягун.

Антонівський міст або ж Херсонський автомобільний міст — міст через Дніпро, що з’єднує Херсон із лівобережжям, зокрема із Олешками та Голою Пристанню. Загальна протяжність моста – 1 366 метрів, а загальна ширина — 25 метрів. 25 лютого 2022 російські окупанти взяли міст під контроль й увійшли в Херсон.

Як внутрішнім переселенцям отримати медичну допомогу

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині