Аферистка з Первомайська виманювала гроші з родин зниклих безвісти військових – їй оголошено вирок

Аферистка з Первомайська виманювала гроші з родин зниклих безвісти військових – їй оголошено вирок

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2024 16:15

Суд оголосив вирок 23-річній жительці Первомайська Миколаївської області. Шахрайка за гроші обіцяла допомогти в пошуку військовослужбовців – їй вдалося видурити з українців майже 300 тисяч гривень.

Як зазначено у вироку Первомайського міськрайонного суду від 15 січня, 23-річна жінка, які ніде не працювала, маючи на утриманні двох малолітніх дітей, вирішила в 2022 році «заробити грошей», обманюючи родини, які втратили зв'язок з родичами-військовослужбовцями.

Жінка вирішила скопіювати декілька поширених у соцмережах груп з пошуку військових, які зникли безвісти чи потрапили до полону. Вона створила в одному з месенджерів групи із назвами «Пошук зниклих 2022», «Повертайся живим», не маючи при цьому жодного відношення до такої діяльності та не маючи наміру допомагати в пошуку зниклих осіб. Для привернення уваги в соцмережі Facebook вона викладала позитивні відгуки про себе з фейкових сторінок, із посиланням на свої групи у месенджері.

«Її спілкування з потерпілими не носило шаблонний характер, оскільки з кожним із потерпілих вона спілкувалась по різному (дзвінки, або лише повідомлення). Вводячи людей в оману, для кожного потерпілого вона вигадувала різнотипні історії, де може перебувати їхня близька людина, яку вони намагаються знайти. Суми оплати, які жінка брала з потерпілих за свою «допомогу», також були різними в кожному окремому випадку», - ідеться в тексті вироку.

Згідно з прикладами, наведеними у вироку, аферистка брала з потерпілих за свої «послуги» різні суми. У справі фігурують показання свідків про перерахування шахрайці 350 грн, 800 грн, 1050 грн, 1750 грн, 2400 грн, 2750 грн, 3250 грн, 4500 грн, 6950 грн, 9350 грн тощо.

Загалом у період від 16 травня 2022 року по липень 2023 року 23-річна шахрайка обманула 76 громадян з усієї України, які звернулися до неї за допомогою. Потрепілі заплатили їй майже 270 тисяч гривень. Кошти в 14 останніх випадках вона знімала вже в Одесі, де намагалася сховатися від правоохоронців.

Суд враховував, що обвинувачена вчинила кримінальний проступок та нетяжкі злочини, і що вона є особою з інвалідністю ІІІ групи. Обставинами, які пом`якшують покарання, суд вважав повне визнання своєї вини, щире каяття у скоєному, сприяння розкриттю злочину, часткове добровільне відшкодування завданого збитку, те, що вона має на утриманні двох малолітніх дітей та вперше притягується до кримінальної відповідальності.

Жінку визнали винною у шахрайстві – їй призначено 2 роки позбавлення волі. На вирок може бути подана апеляційна скарга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привласнила понад пів мільйона гривень – на Миколаївщині судитимуть псевдоволонтерку

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів