Жителя Херсона, який під час окупації міста добровільно погодився працювати у «Північній виправній колонії №90», суд визнав винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє пресслужба Херсонської облпрокуратури.
Прокурори довели, що після окупації Херсона чоловік добровільно погодився працювати у створеній загарбниками пенітенціарній системі. Наприкінці травня 2022 року він працевлаштувався у так звану «Северную исправительную колонию №90», підконтрольну окупаційній адміністрації.
Упродовж кількох місяців засуджений виконував вказівки незаконного керівництва, займався господарськими роботами та благоустроєм території установи. За роботу отримував грошову винагороду в рублях.
Свідки у суді підтвердили, що чоловік співпрацював з окупаційною владою добровільно. Ба більше — пропонував знайомим також працевлаштовуватись до незаконно створених установ, переконуючи їх «хорошою зарплатою».
Втім, робота на окупантів виявилася недовгою — уже у вересні 2022 року його звільнили самі ж представники окупаційної адміністрації.
Українські правоохоронці затримали чоловіка після деокупації обласного центру.
Вироком суду його засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також чоловіка позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та установах, що надають публічні послуги, строком на 12 років.
До набрання вироку законної сили він утримуватиметься під вартою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 років за ґратами з конфіскацією: оголошено вирок експрацівнику виправної колонії з Херсонщини

Головне фото ілюстративне, Adobe Stock; у тексті: Херсонська облпрокуратура.









