Оголошено вирок херсонцю, який працював у захопленій окупантами виправній колонії

Жителя Херсона, який під час окупації міста добровільно погодився працювати у «Північній виправній колонії №90», суд визнав винним у колабораціонізмі.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської облпрокуратури.

Прокурори довели, що після окупації Херсона чоловік добровільно погодився працювати у створеній загарбниками пенітенціарній системі. Наприкінці травня 2022 року він працевлаштувався у так звану «Северную исправительную колонию №90», підконтрольну окупаційній адміністрації.

Упродовж кількох місяців засуджений виконував вказівки незаконного керівництва, займався господарськими роботами та благоустроєм території установи. За роботу отримував грошову винагороду в рублях.

Свідки у суді підтвердили, що чоловік співпрацював з окупаційною владою добровільно. Ба більше — пропонував знайомим також працевлаштовуватись до незаконно створених установ, переконуючи їх «хорошою зарплатою».

Втім, робота на окупантів виявилася недовгою — уже у вересні 2022 року його звільнили самі ж представники окупаційної адміністрації.

Українські правоохоронці затримали чоловіка після деокупації обласного центру.

Вироком суду його засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також чоловіка позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та установах, що надають публічні послуги, строком на 12 років.

До набрання вироку законної сили він утримуватиметься під вартою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 років за ґратами з конфіскацією: оголошено вирок експрацівнику виправної колонії з Херсонщини

Херсонська облпрокуратура

Головне фото ілюстративне, Adobe Stock; у тексті: Херсонська облпрокуратура.

Пов'язані записи

На узбережжі Одещини за день виявили 22 мертвих дельфіни

На території Національного природного парку «Тузлівські лимани» за один день зафіксували безпрецедентну кількість загиблих дельфінів. Лише на 25-кілометровій ділянці узбережжя науковці виявили 22 мертві тварини. Про це повідомив доктор біологічних…

Подробиці
У селі на Миколаївщині фермери роками торгували біля дороги: тепер для них збудували ринок

У Раковому на Миколаївщині відкрили новий ринок вартістю понад 4 мільйони гривень. Його створили після звернень місцевих жителів, які не мали облаштованого місця для продажу овочів, фруктів та іншої продукції…

Подробиці