До 8 років ув’язнення засуджено жінку, яка допомагала окупантам на Херсонщині

До 8 років ув’язнення заочно засудили жительку Херсонщини, яка під час окупації очолила незаконне «територіальне управління» у селі Щасливе. За даними прокуратури, жінка допомагала російським військовим та підтримувала окупаційну владу РФ.

Про це повідомили у Херсонській обласній прокуратурі. Суд визнав жительку регіону винною у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Окрім восьми років ув’язнення, засудженій заборонили протягом 15 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг.

Прокурори довели, що у липні 2023 року жінка добровільно обійняла посаду так званого «начальника територіального управління» у селі Щасливе Олешківської громади. На цій посаді вона організовувала роботу псевдоустанови, підбирала кадри, проводила масові заходи на підтримку окупаційної влади та агітувала місцевих жителів отримувати російські документи.

Також засуджена розселяла російських військових у будинках місцевих жителів, які виїхали з окупації.

До слова, вирок суд ухвалив заочно. Строк покарання жінка відбуватиме після затримання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозра зрадниці з Херсонщини: очолила окупаційний об’єкт зв’язку

Фото: Херсонська обласна прокуратура

Пов'язані записи

Випускниця херсонської школи склала НМТ на 200 балів

НМТ-2026 приніс перший максимальний результат для Херсонської міської територіальної громади. Випускниця спеціалізованої школи №30 Софія Крамаренко отримала 200 балів на національному мультипредметному тесті. Про це повідомило Управління освіти Херсонської міської…

Подробиці
Обстріли Херсонщини за добу: 6 загиблих та 27 поранених

Минулої доби обстріли Херсонщини забрали життя 6 людей. Ще 27 жителів області дістали поранення внаслідок російських атак. Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Під ворожими ударами…

Подробиці