Які фактори можуть вплинути на реформування медичної сфери в Україні

Автор: Дарья Мельник 30 Січня 2019 13:32

В Україні продовжується активна модернізація медичної реформи. Як раніше повідомляв сайт «Гривна», усі лікарні перейшли на фінансування Національної служби здоров'я України, а пацієнти обрали свого сімейного лікаря.

«Ми, навіть, і не сподівалися, що з перших місяців реформа набере таких обертів. Вона розвивається у шаленому ритмі й це говорить про те, що ми працюємо у правильному напрямку. Безперечно, це заслуга усіх нас. Адже більшість українців без запитань пішли й обрали лікаря, підписали декларацію і вже спокійно користуються його послугами»,- розповів речник Міністерства охорони здоров'я України Олександр Ябчанка.

Попри значні успіхи, недоліків, виявлених під час впровадження, також достатня кількість. Одне з гостріших непорозумінь, з яким зіштовхнулися пацієнти – виїзд лікаря додому.

Як зазначила регіональний координатор із питань підтримки реформи охорони здоров'я Таміла Лепьошкіна, наразі це питання вирішується особисто між лікарем та пацієнтом. Оскільки неприємних випадків і скарг стає все більше, ми з МОЗ вирішили скласти основні правила, за якими сімейний лікар обов'язково відвідуватиме хворого вдома. Цей перелік складатиметься вже з урахуванням людей з особливими потребами.

Які нововведення у сфері медицини очікують на лікарів цього року? По-перше, усі лікарі обов'язково повинні пройти ліцензування. Перехідний період триватиме 5 років: 2020-2024. Лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит. Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії. Запровадження професійного ліцензування лікарів - визнання, що головне в роботі лікаря - професіоналізм, знання і його практика. Професійна ліцензія ліквідує колективну безвідповідальність і впроваджує персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень та якість надання допомоги. Нова система навчання, перенавчання і відповідальності створить якість медичної допомоги та підвищить довіру до лікарської професії.

По-друге, збільшити штат медичних працівників у сільській місцевості. Для цього потрібно, аби ОТГ створили нормальні умови для проживання та працевлаштування молодим спеціалістам, а вже після цього розпочали плідну співпрацю з медичними закладами області та України.

«Темп впровадження реформи не має знизитися, вже не кажучи про призупинення. Єдине, що може вплинути на медицину, майбутні вибори Президента або вже новообранний голова держави. Первинної ланки це не стосується, а ось із впровадженням другої та третьої можуть бути проблеми»,- розповів секретар громадської ради при МОЗ України Євгеній Гончар.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів