Як українцям відрізнити підроблені ліки

Автор: Дарья Мельник 02 Февр. 2019 19:22

У зв'язку з великим взаємообміном та випуском медичних препаратів, українці зіштовхують з підробками. Відомо, що фальсифікована продукція найчастіше зустрічається серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Об’єктом для фальсифікації можуть стати як аналоги, так і оригінальні. Це можуть бути як високовартісні ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні. Як не потрапити на гачок медичних шахраїв та захистити себе, близьких від неприємностей розповіла в.о. Міністра МОЗ України Уляна Супрун.

«Найчастіше ці пігулки потрапляють до тих пацієнтів, які звикли замовляти товар через інтернет-магазини чи аптеки. Вони ж у свою чергу не контролюються відповідними установами та не мають ліцензій. Іноді фальсифіковані препарати дуже складно відрізнити. Але в більшості випадків це можливо»,- зазначила Супрун.

По-перше, під час придбання потрібно уважно роздивитися упаковування — чи є будь-які пошкодження або помилки в тексті. По-друге, обов'язково звертати увагу на термін придатності, який зображений на упаковці та пластині з пігулками.

Якщо виникли підозри, то в жодному разі їх не вживати та якомога швидше показати сімейному лікарю. У випадку підтвердження лікарем фальсифікації, потрібно звернутися на гарячу лінію Державного експертного центру МОЗ України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів