Як херсонські волонтери піклуються про військових

Автор: Дарья Мельник 06 Февр. 2019 19:00

Волонтери - янголи-охоронці, які попри буденні власні проблеми знаходять час для благодійності. Систематично вони збирають гуманітарну допомогу та відвідують зону бойових дій. Окрім цього, важливим для солдатів є захист, який певною мірою дають маскувальні сітки. Про херсонське виробництво сіток розповів журналісту сайту «Гривна» священик та за сумісництвом волонтер Юрій Курило.

У кожній області України є декілька благодійних організацій, які займаються саме плетінням сіток. На Херсонщині їх дві: «Маскувальна сотня» та «Серпанок» у Нововоронцовському районі. Вже декілька років організація під назвою «Маскувальна сотня» створює такий собі захист солдатам та відправляє його до зони бойових дій. Допомагає різним підрозділам, в основному 59, 57, 56, 80 та 79. Якщо надходять прохання з інших батальйонів, то вони також не відмовляють або передають однодумцям. На денний час за плечима херсонських волонтерів сплетено 45 тисяч квадратних метрів.

«У ряди волонтерів я вступив після декількох поїздок на Кримську межу з організацією «Херсонська чайка». Разом відвідували Чонгар, де стояли наші хлопці, захищаючи кордони рідної держави. Спершу ми допомагали речами першої необхідності, а вже згодом, коли виникла потреба у маскувальних сітках, стали плести»,- зазначив Юрій Курило.

За словами волонтерів, перші сітки були не дуже вдалі, навіть, смішні. Вони шукали білий матеріал, частіше ним виступала постільна білизна, далі його фарбували у зелений або коричневий кольори та розрізали. І тільки після цього створювали маскувальну сітку. Наразі вони підтримують зв'язок з маскувальними угрупуваннями всієї країни. Засновникам організацій вдалося поспілкуватися з міністром оборони України та домовитися про постачання військової тканини, яка йде виключно на плетіння. Основу для сіток замовляють у Харкові за благодійні кошти. Після постачання волонтери розрізають і розподіляють між закладами освіти. Загалом на сітку 80 квадратних метрів потрібно зав'язати 18 тисяч бантиків.

«Більшу частину роботи виконують учні місцевих шкіл, які вже декілька років працюють з нами пліч-о-пліч. З ними нам вдалося налагодити зв'язко ще до початку бойових дій. Нас запрошували до школи на день волонтера, де показували їм фотографії, відеоролики та більш детально розповідали про реальні будні солдатів. Коли постала потреба у допомозі, вони ж відразу відгукнулися. І до сьогодні ми можемо розраховувати на них»,- додав Курило.

Так, 10 херсонських навчальних закладів, з них Херсонський обласний ліцей, Загальноосвітні школи №27, 56, 35, 2 та інші систематично передають сплетені сітки, гуманітарну допомогу та вітальні листівки волонтерам. Ті у свою чергу доставляють на фронт за потребою.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів