
Херсонський онкодиспансер планує створити сучасний діагностичний осередок. Проєкт передбачає капітальний ремонт приміщень першого поверху будівлі радіологічного корпусу. Після чого у відремонтованому просторі встановлять магнітно-резонансний томограф (МРТ).
Деталі проєкту, що реалізується від квітня 2025 року, опубліковані на порталі DREAM.
Як йдеться в описі запланованих робіт, «потреба у створенні діагностичного осередку зумовлена критично високим попитом на якісну, неінвазивну діагностику в онкологічних пацієнтів». А встановлення МРТ має значно розширити «можливості раннього виявлення, уточнення діагнозу та контролю ефективності лікування онкозахворювань».
Проєкт передбачає виконання комплексу будівельно-ремонтних та інженерно-технічних робіт у частині приміщень першого поверху радіологічного корпусу Херсонського обласного онкодиспансеру з метою підготовки відповідного простору для встановлення та повноцінного функціонування сучасного магнітно-резонансного томографа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонська лікарня потребує понад 50 млн гривень на облаштування підземної операційної
У разі реалізації проєкту серед очікуваних результатів, зокрема скорочення термінів обстеження пацієнтів та зниження потреби у направленні хворих з Херсонщини до інших регіонів України.
Орієнтовна тривалість облаштування вищезгаданого діагностичного осередку – 6 місяців. А запланована вартість – 45 488 854 гривень. Проте наразі загальний обсяг підтверджених джерел фінансування становить – 0 гривень.
Зазначимо також, що ідея створення діагностичного осередку на базі Херсонського онкодиспансеру – ненова. Виготовлення відповідної проєктної документації медзаклад замовив ще у 2020 році, про що йдеться в електронній системі державних закупівель Prozorro.
Тоді очікувана вартість закупівлі склала 359 тис. гривень. За результатами торгів перемогло ТОВ «Таурі Компані», яке запропонувало за свої послуги найменшу суму – 169 тис. гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівництво амбулаторії на Бериславщині оцінили у понад 19 млн гривень: деталі проєкту
Наразі медзаклад з допомогою платформи з управління та контролю проєктів відбудови DREAM шукає джерела фінансування для проведення самих робіт з капремонту приміщень. Водночас як зазначено в описі проєкту, облаштування діагностичного осередку на базі Херсонського онкодиспансеру «є стратегічно важливим кроком у зміцненні діагностичної бази регіону, особливо в умовах відновлення медичної інфраструктури після активних бойових дій».
Як повідомляла «Гривна», у ніч на 21 грудня 2024 року окупанти атакували будівлю Херсонського онкодиспансеру з авіації. На лікарню було спрямовано 2 керовані авіабомби. Один із корпусів зазнав значних руйнувань. На момент атаки в будівлі перебувало 15 людей – на щастя, обійшлося без жертв.
Тому директор медзакладу спільно з керівництвом Херсонської облради прийняли рішення релокувати Херсонський онкодиспансер до більш безпечних місць.
Фото: Фейсбук/Херсонський обласний онкологічний диспансер.