Цьогоріч в історичному центрі Одеси планують провести ремонт у 259 будинках

До кінця 2025 року в Одесі запланували провести реставраційні та відновлювальні роботи у 259 будинках. Насамперед йдеться про об’єкти, розташовані в історичному центрі міста.

Роботи проводитимуть у межах Міської цільової програми розвитку житлового господарства Одеси на 2022-2026 роки. Як зазначили у пресслужбі Одеської міськради, наразі Програма відновлення охоплює лише ті будинки, де необхідно провести першочергові протиаварійні роботи. Це пов’язано з обмеженими фінансовими можливостями міського бюджету.

Так, першочергово відновлюватимуть об’єкти, розташовані в історичному центрі міста. Роботи зосереджені на укріпленні фундаментів, заміні дахів, модернізації систем водовідведення та інженерних мереж у будинках – тобто на тих елементах, які безпосередньо впливають на безпечну експлуатацію споруд. 

До кінця року заплановано провести реставраційні та відновлювальні роботи у 259 будинках. За перше півріччя планується завершити роботи орієнтовно на 120–130 об’єктах. Станом на сьогодні вже повністю виконані роботи на 24 об’єктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реставрація будівлі філармонії, музею та палаців: Одеса може отримати 27,5 млн євро від Італії

Відмітимо, що у квітні цього року на сесії одеської міськради до вищезгаданої Міської цільової програми розвитку житлового господарства були внесені зміни. Як зазначено в додатку до рішення міськради, у 2025 році на фінансування Програми у міському бюджеті передбачені 819 млн 507 тис. гривень.

Фото: краєвид історичного центру Одеси. Oleksiy Hrechenyuk / Shutterstock.

Пов'язані записи

Хвостаті продавець, спортсмен і місцевий авторитет: херсонці поділилися фотографіями своїх улюбленців та історіями про них

Вони можуть бути сильними, витривалими та відважними, водночас – смішними, милими та вразливими. У тварин, як і у людей, – в кожного свій характер та власна історія. Наші чотирилапі друзі…

Подробиці
Чотирьом громадам Миколаївщини передали нові шкільні автобуси

Нові шкільні автобуси, придбані за кошти державної субвенції, сьогодні, 5 червня, передали представникам чотирьох громад Миколаївської області. Миколаївщина стала однією з перших областей України, де розпочато передачу транспорту, придбаного в…

Подробиці