Вибори Президента: як можна перевірити себе у виборчому списку

Автор: Аркадій Ліснічук 31 Янв. 2019 12:26

31 березня в Україні пройдуть вибори на пост голови держави. За даними центрального виборчого комітету, вже зареєструвалися 26 кандидатів, які візьмуть участь у виборчих перегонах. Натомість, з наближенням дня, коли громадяни зможуть віддати голос за свого кандидата у них виникає все більше запитань стосовно виборчого процесу. Найпоширеніше запитання – як перевірити себе у виборчому списку.

«Перевірити себе можна безпосередньо у реєстрі виборців. Це можна зробити в особистому кабінеті виборця на сайті державного реєстру виборців. В цьому кабінеті Ви зможете в розділі «Перевірка включення» знайти інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.  В розділі "Пошук дільниці" Ви можете здійснити пошук виборчої дільниці за адресою або на мапі. В розділі "Мої вибори" Ви побачите усі виборчі кампанії, у яких можете взяти участь. Крім того на цьому сайті є ґрунтовний довідковий розділ про всі можливі проблеми зі списками виборців», - говорить голова Херсонської обласної організації комітету виборців України Дементій Білий.

Також можна перевірити себе у списках виборців безпосередньо у виборчій дільниці, але це можна зробити лише після 22 березня. Більше всього уваги перед початком виборів слід приділити особам, які щойно змінили реєстрацію, молодим виборцям, які голосують вперше та жінкам, які щойно змінили прізвище. Цим категоріям населення варто завчасно перевірити себе у виборчому списку аби потім не виявилося, що вони втратили право голосу через технічну помилку.

Якщо ж все-таки не вдалося знайти себе у виборчих списках то до 25 березня потрібно звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем вашої реєстрації. При цьому з собою обов’язково потрібно взяти паспорт.

При перевірці себе у виборчому списку херсонка Ольга Левченко помітила, що в її квартирі прописана невідома особа, яка там ніколи не проживала й взагалі із жінкою не знайома.

«Одного разу я прийшла перевірити списки, а там не має мого повнолітнього сина, але є якась дівчинка, яка там не живе й ніколи не була прописана. Натомість, саме від цього залежить результат та чесний результат виборів», - говорить жінка.

З цими запитаннями журналісти інтернет-видання «Гривна» вирішили звернутися до голови громадської організації «Опора» Катерини Пономаренко. Дана організація займається питаннями порушення виборчого процесу на території Херсонщини.

«Необхідно звернутися до державного реєстру виборців із документами, що підтверджують право власності на житлове приміщення. Це є підставою для зняття особи із місця реєстрації. Після цього будуть оновлені виборчі списки й дану особу із них приберуть», - говорить Катерина Пономаренко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів