У виконавців майже 2 тисячі справ на боржників по комуналці

Автор: Ганна ВОРЖАКОВА 17 Янв. 2019 12:34

Станом на 29 грудня 2018 року на Херсонщині на примусовому виконанні перебувало 1996 виконавчих документів зі стягнення заборгованості за комунальні послуги. Загальна сума боргу складає більше ні.ж 33 мільйони гривень. Протягом 2018 року всього стягнуто 2,67 мільйона гривень, повідомляє прес-служба Херсонського територіального управління юстиції.  

Так, 612 виконавчих документів (на суму 8,03 мільйона гривень) – це стягнення заборгованості з теплопостачання. Більшість справ стосується фізичних осіб (590 документів), які заборгували 7,57 мільйона гривень. Протягом грудня з фізосіб стягнута заборгованість за комунальні послуги з теплопостачання в розмірі 56195 гривень.

Крім того, на примусовому виконанні перебувають документи про стягнення заборгованості з газопостачання (408 документів на суму 15,38 мільйона гривень), водопостачання (241 документ на суму 1,4 мільйона), за спожиту електроенергію (581 документ – 7,45 мільйона).

До речі, щоб привернути увагу боржників, наприклад, «Херсонтеплоенерго» розмістило в місті білборд. Тих, хто має борги за послугу, запрошують платити в розстрочку, тобто зробити реструктуризацію боргів. Такий соціальний борд розміщено в мікрорайоні Корабел (на фото).

А от в «Херсонрегіонгазі» заздалегідь нагадують, що з травня 2019 року вступає в силу закон, який дозволяє нараховувати пеню на борг абонента-боржника. Тож попереджають, щоб споживачі вчасно, до 10 числа кожного місяця, сплачували за спожитий газ. Адже накопичені залишки несплати «обростуть» додатковими сумами нарахованої пені.

Нагадаємо, що пеня встановлена в розмірі 0,01 відсотка за кожен день прострочення з дати, коли закінчився термін оплати. Це означає, що 100 днів прострочення – це 1% від суми заборгованості, за рік максимальна сума пені становить 3,65%. Якщо врахувати, що взимку щомісячні рахунки на централізоване опалення та газопостачання для обігріву будинку складають не менше тисячі гривень, то й сума пені на накопичені борги на рахунках буде не копійчаною.

Тож краще своєчасно сплачувати за комунальні послуги. Звісно, якщо досить грошей у кишені.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів