
Правоохоронці затримали в столиці одну з організаторок депортації українських дітей до РФ та на ТОТ. Жінка – колишня викладачка ПТУ з Херсона.
За даними слідства, колишня викладачка херсонського професійного училища під час окупації Херсона пішла на співпрацю з окупаційною владою. Її незаконно було призначено «заступником директора» окупаційної установи. Жінці доручили організувати примусове переправлення 6 неповнолітніх студентів до тимчасово окупованого Криму, повідомляє пресслужба СБУ.
Для цього дітей спочатку виселили з відомчого гуртожитку училища, а потім незаконно вивезли на лівобережжя Херсонщини. Звідти автобусом їх доправили на територію тимчасово окупованого півострова.
Протягом усього маршруту українських дітей до місця призначення супроводжували представники окупаційної адміністрації РФ, які чинили постійний психологічний тиск. У Криму дітей закрили в одному з місцевих таборів. Там їм видали прокремлівську літературу та почали готувати для подальшого вступу до лав окупаційних угруповань РФ.
Після звільнення Херсона зрадниця виїхала до Києва, де сподівалася загубитись, щоб уникнути правосуддя. Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження, задокументували її злочини та затримали за місцем проживання.
Їй повідомлено про підозру за статтею про воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі.
Крім того, заочну підозру у воєнному злочині повідомлено колишньому окупаційному «директору» херсонського профучилища та його підлеглому «вихователю», які переховуються на тимчасово окупованій частині території України.
ОНОВЛЕНО о 12:30
За даними слідства, усі підозрювані отримали від окупантів посади у створеному окупаційною владою так званому «Херсонському професійному училищі № 2».
7 жовтня 2022 року вони організували незаконне вивезення 6 неповнолітніх вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що знаходиться в селі Степанівка Херсонської громади. Відомо, що 2 дітей вдалося врятувати – їх повернули до України або доправили до нейтральних країн. Доля ще 4 досі невідома.
Фото: СБУ