Таємні закупівлі КП «Парки Херсона»: підприємство ховає операції з бюджетними коштами

Автор: Євгенія Вірлич 08 Апр. 2020 09:04

В епоху відкритих даних кожна операція з бюджетними коштами стає прозорою і відкритою очам платників податків. Але не у випадку з КП «Парки Херсона»: на даний час на порталі ProZorro Ви не знайдете жодної закупівлі цього підприємства, яке принаймні за 2 роки роботи — з початку 2018 року — витратило понад 13 млн грн бюджетних коштів. Які закупівлі «ховаються» у підприємстві, що займається благоустроєм херсонських парків?

Хто має оприлюднити закупівлю

Якщо організація закуповує за бюджетні кошти товари чи послуги у Херсоні вартістю 50 — 200 тисяч гривень, вона має оприлюднити звіт про укладену угоду на порталі ProZorro. Те саме стосується і капітальних видатків — ремонти та придбання основних засобів — вартістю до 1,5 млн грн. Якщо вартість перевищує зазначені суми, то проводиться публічна закупівля (тендер), коли на тому ж порталі ProZorro виставляються умови закупівлі і потенційні виконавці можуть змагатись за право виконати роботи, надати послуги або продати товари. Це регулює стаття 2 Закону України «Про публічні закупівлі»:

«У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель».

КП «Парки Херсона» (код за ЄДРПОУ: 40713306) на порталі ProZorro не оприлюднює жодну з укладених угод, хоча за майже чотири роки роботи підприємства таких було чимало.

Що мали оприлюднити КП «Парки Херсона»

Ми проаналізували закупівлі 2019 року і виявили, що звіти про щонайменше шість закупівель мали оприлюднити на порталі ProZorro, але так і не оприлюднили.

Послуги з поливу зелених насаджень та покосу зелених зон в цілому на рік зовсім трошки менші за 200 тисяч гривень — суми, від якої має починатись публічна закупівля: відповідно 198 721,76 грн та 193 000,00 грн. Звіти про укладання таких угод мали оприлюднити на порталі, але їх немає. 

Неможливо їх знайти і в агрегаторі YouControl, адже він пов'язує закупівлі саме з ProZorro. Дізнатись про закупівлю та її подробиці можна лише «ручним» аналізом платежів на порталах 007.org.ua та подібних, де висвітлюються транзакції.

Ми запитали коментар у директора комунального підприємства Сергія Білоковиленка. Він повідомив, що наразі не готовий відповісти: перевірить цю інформацію і повідомить. 

Джерело

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів