Правоохоронців Херсонщини навчали, як по-новому протидіяти домашнім насильникам

Автор: Виталий Яшков 27 Ноября 2018 12:50

На Херсонщині з початку року до відповідальності притягнуто майже 3 тисячі домашніх насильників. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Як вже писала «Гривна», з 25 листопада до 10 грудня на Херсонщині проходить щорічна Всесвітня акція «16 днів проти насильства». У рамках акції в усіх територіальних підрозділах поліції області відбулися заняття з дільничними офіцерами щодо вивчення та застосування норм закону про запобігання та протидію домашньому насильству.

Як повідомляється, однією з новацій роботи дільничних у випадку домашнього насильства стало те, що працівники поліції можуть проникати у житло особи без вмотивованого рішення суду у невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі безпосередньої небезпеки життю чи здоров’ю постраждалої особи. Також у домашніх тиранів поліцейські мають право вилучати зброю і анулювати дозволи на право її придбання, зберігання і носіння.

За вчинення домашнього насильства, крім адміністративної, з 11 січня 2019 року передбачена і кримінальна відповідальність. Покарання за це - громадські роботи, арешт, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів