Переселенці на Херсонщині отримують пенсії за спрощеною структурою

Автор: Дарья Мельник 31 Янв. 2019 17:55

З початком бойових дій на сході України тисячі людей залишилися без роботи, доходів і навіть без житла над головою. Аби хоча б якось допомогти внутрішньо переміщеним особам, пропонується фінансова підтримка, в тому числі й відновлення пенсій. Куди звертатися та як відновити пенсію переселенцям, розповіла журналісту сайту «Гривна» заступник начальника відділу з обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області Наталя Шевчук.

«Відновлення пенсії для переселенців – постійний процес. Щодня звертаються люди, які потребують допомоги чи консультації. Взагалі є два основні випадки, з якими зіштовхуються данні особи під час відновлення та перерахування, а далі вже враховуються особисті обставини та нюанси»,- зазначила Наталя Іванівна.

По-перше, внутрішньо переміщена особа повинна звернутися до органу соціального захисту населення та стати на облік. Тобто функції реєстрації та підтвердження статусу відбуваються виключно у відділеннях соціального захисту. Після чого прийти до Пенсійного фонду за місцем тимчасового проживання. Обов'язково потрібно надати довідку, у якій зазначений статус переселенця, та вказати, де на окупованій території вона отримувала державну допомогу. Далі співпрацівники Пенсійного фонду роблять спрощену процедуру: беруть із загальної електронної бази всю інформацію та без паперової офіційної справи, виключно за електронною інформацією, нараховують за новим місцем проживанням цю пенсію. Тобто, якщо особа проживала у Донецьку та отримувала виплати у розмірі 7 тис. гривень, то сума залишається незмінною. Без додаткових перевірок.

Другий випадок – це коли людина набула пенсійного віку на території України у момент деокупації. Тоді потрібно окрім довідки надати пакет документів (ідентифікаційний паспорт, трудову, фото для документів), який згодом направляється на розгляд колегіального органу (комісії). Він безпосередньо розглядає документи, заяву та виносить рішення. І тільки після цього Пенсійний фонд поновлює державне забезпечення.

«Усі виплати для переселенців проходять через колегіальний орган. Тільки вони вирішують, чи отримуватиме особа їх. У деяких випадках заявника запрошують на засідання та спілкуються особисто. Це відбувається індивідуально, тому загальних обставин, які можуть вплинути на надання виплат, не має. Отримати призначену допомогу переселенці можуть виключно в Ощадбанку», - зазначила Наталя Іванівна.

Також раз у два місяці переселенці повинні проходити верифікацію. Якщо ж після останньої верифікації термін вийшов й особа не з'явилася, виплата державної допомоги призупиняється до з'ясування всіх обставин.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів