Переможці торгів сплатили за оренду земельних ділянок понад 1,3 млн. грн

Автор: Виталий Яшков 18 Февр. 2019 09:12

Минулого місяця за результатами електронних земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, в користування аграріям передано 8 ділянок загальною площею 563,42 га. Землі використовуватимуть для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, сінокосіння і випасання худоби. Проводилися торги на електронному майданчику ДП «СЕТАМ». Про це повідомляє прес-служба відомства. 

Торік у Херсонській області через аукціони передано в користування 86 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею майже 4 тис. га у 17 районах Херсонської області, а до місцевих бюджетів надійшло 5 545 159,98 грн орендної плати лише за перший рік користування земельними ділянками, що на 2 693 792,47 грн перевищувало стартовий розмір.

У січні 2019 з торгів в оренду були передані наділи, розташовані у Новотроїцькому (3 ділянки) та Чаплинському (5 ділянок) районах Херсонської області.  Попри те, що землі Херсонщини належать до районів ризикованого землеробства, сільгоспвиробники виявили інтерес до лотів зростанням стартової ціни ділянок. Середня орендна плата за передані у січні на конкурентних засадах ділянки із земель сільськогосподарського призначення державної власності становить майже 11,2% від НГО, або в грошовому еквіваленті – 2,324 тис. грн/га. Середня ціна за оренду гектара ріллі склала 2 688 грн, а пасовищ – 655 грн.

Найбільше розмір річної орендної плати за результатами торгів зріс у Новотроїцькому районі. Тут земельний масив площею 77 га пішов з аукціону за ціною, що більш як вдвічі перевищила стартову, та склала 19,6 % від НГО.

За результатами проведених у січні 2019 року земельних торгів  продано права оренди на 563 га, а до місцевих бюджетів надійшло понад 1,3 млн. гривень, що вже складає четверту частину від усієї суми, що надійшла від торгів до місцевих бюджетів минулого року.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів