На Одещині священник, стоматолог і безробітний хотіли збагатитися за рахунок ухилянтів

Одеські поліцейські викрили священнослужителя, стоматолога та безробітного, які організували схему переправлення ухилянтів за кордон.

За 7,5 тисяч доларів США правопорушники обіцяли ухилянтам документи про непридатність до військової служби та виключення з військового обліку. Їх затримали, щойно вони спорядили одного клієнта усім необхідним для виїзду з України та отримали від нього гроші.

Як повідомляє ГУ Нацполіції в Одеській області, правоохоронці встановили, що священнослужитель, стоматолог та безробітний, з метою збагачення розробили схему переправлення через державний кордон України військовозобов’язаних, які прагнули уникнути мобілізації.

«За грошову винагороду в розмірі 7,5 тисяч доларів США зловмисники обіцяли ухилянтам оформити  документи про визнання їх непридатними до проходження військової служби за станом здоров’я зі зняттям з військового обліку, що сприяло б їхньому подальшому безперешкодному виїзду за кордон. Таку можливість вони пояснювали клієнтам своїми зв’язками у міських територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки», – йдеться у повідомленні.

Поліцейські затримали учасників злочинної групи, щойно ті отримали на електронний гаманець криптовалюту в еквіваленті 7,5 тисяч доларів США від одного із військовозобов’язаних чоловіків. Вони передали йому обіцяний пакет документів, проконсультували щодо поведінки на пункті пропуску під час перетину держкордону та запевнили у позитивному результаті за будь-якого перебігу подій. 

Зібравши достатньо доказів, слідчі поліції повідомили фігурантам про підозру у скоєнні злочину який карається позбавленням волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3років з конфіскацією майна. Одному підозрюваному суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1,5 млн грн, двом іншим – цілодобовий домашній арешт.

Слідство триває.

Раніше «Гривна» повідомляла, що в Одесі поліцейські оперативно затримали зловмисника, який увірвався на станцію швидкої допомоги та вдарив ножем медпрацівника.

Пов'язані записи

Проводила голосування під час псевдореферендуму в селі Станіслав: реальний вирок жительці Херсонщини

Суд оголосив вирок жінці, яка під час незаконного референдуму у 2022 році обходила будинки зі скринькою для голосування в селі Станіслав. Доведено, що у вересні 2022 року, під час тимчасової…

Подробиці
Окупанти з дрона вбили енергетика в Херсоні

Під час проведення ремонтних робіт у Херсоні загинув працівник енергетичної компанії – ворог скинув на чоловіка вибухівку з дрона. За інформацією пресслужби обласної прокуратури, це сталося 10 червня близько 13:40…

Подробиці