Обіцяли авто військовим: трьох псевдоволонтерів з Одеси очікує суд за шахрайство

Правоохоронці затримали злочинну групу в складі трьох жителів Одеси, які, представляючись благодійниками, виманювали гроші нібито на допомогу ЗСУ. У такий спосіб їм вдалося «заробити» близько 130 тисяч гривень. Серед ошуканих зловмисниками – представники місцевої влади та духовенства.

Подробиці злочину повідомили пресслужби Одеської обласної прокуратури та поліції Одеської області.

Поліцейські встановили, що організував шахрайську схему житель Одеси, залучивши до неї двох знайомих. Вигадали легенду: нібито вони волонтери, зараз перебувають за кордоном і мають транспорт, який хочуть доправити військовослужбовцям в Україну – потрібні лише гроші на пальне.

Далі зловмисники почали телефонувати представникам влади та військовим капеланам, контакти яких знаходили в інтернеті, і під вигаданим ім’ям пропонували передати безоплатно на потреби ЗСУ транспортні засоби, яких насправді не мали. Обіцяли особисто привезти авто до необхідного пункту призначення. Спілкуючись з потенційними жертвами, вони просили кошти нібито на пальне або ремонт, аби транспорт доїхав до пункту призначення.

Для конспірації аферисти змінювали сім-карти мобільних операторів. А також створювали відчуття, ніби автівка вже в дорозі – щоб переконати співрозмовників у своїх благодійних намірах. Для цього вони дзвонили з автомобіля одного зі спільників під час пересування по Одесі, щоб було чутно шум завантаженої дороги, сигнали транспортних засобів тощо.

Введені в оману громадяни або самі перераховували гроші на вказані псевдоволонтерами рахунки, або надавали контакти українських захисників із передової. Таким чином злочинці ошукали 6 громадян на загальну суму понад 130 тисяч гривень.

Кошти вони знімали з банківських рахунків, ділили між собою і витрачали на власні потреби, а з потерпілими переставали виходити на зв’язок. Не дочекавшись обіцяного автомобіля, ошукані громадяни почали звертатися в поліцію.

Усіх трьох шахраїв було затримано. Під час обшуків за їхніми місцями проживання та в транспортних засобах вилучили гроші, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти, банківські картки, чорнові записи з номерами банківських карток та з абонентськими номерами й анкетними даними потерпілих тощо.

Поліцейські повідомили правопорушникам про підозру в шахрайстві та відмиванні грошей. За скоєне їм загрожує до 8 років ув’язнення. За клопотанням прокурора двом із них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави в майже 1 млн грн та 1,5 млн грн відповідно, третьому – цілодобовий домашній арешт.

Слідство триває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 волонтерів, яким влада Херсонщини дала дозвіл на виїзд за кордон, не повернулися в Україну, – Прокудін

Фото: od.gp.gov.ua, od.npu.gov.ua

Пов'язані записи

Випускниця херсонської школи склала НМТ на 200 балів

НМТ-2026 приніс перший максимальний результат для Херсонської міської територіальної громади. Випускниця спеціалізованої школи №30 Софія Крамаренко отримала 200 балів на національному мультипредметному тесті. Про це повідомило Управління освіти Херсонської міської…

Подробиці
Обстріли Херсонщини за добу: 6 загиблих та 27 поранених

Минулої доби обстріли Херсонщини забрали життя 6 людей. Ще 27 жителів області дістали поранення внаслідок російських атак. Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Під ворожими ударами…

Подробиці