На Миколаївщині «чорні лісоруби» знищують лісосмуги

Екологи б’ють на сполох: за останні роки знищення лісосмуг набуло непомірних масштабів. Так звані «чорні лісоруби» знищують тисячі гектарів насаджень. Виявити їх важко, а збитків наносять державі – на десятки тисяч гривень.

Як повідомляє Держекоінспекція Південно-Західного округу, наприкінці січня 2023 року на Миколаївщині були зафіксовані випадки знищення дерев у лісосмугах.

Так, виявлено факт знищення дубів біля села Стара Богданівка. Особу порушника встановлено, складено протокол про адміністративне правопорушення. Збитки, заподіяні державі, склали понад 17 тисяч гривень.

Також, виявлено порушника, який спиляв 5 акацій у захисному насадженні біля села Підлісне Миколаївського району Миколаївської області. Шкода становить понад 33 тисячі гривень.

Екологи наголошують, що лісосмуги є частиною екологічної мережі, осередками розвитку дикої природи в рамках аграрно-зміненої території.

«Лісосмуги – це штучні інженерні споруди, які створені щоб компенсувати негативний вплив від розорювання цілинних степів. Саме вони захищають нас від пилових та снігових бур, від виносу чорнозему і збіднення родючості земель», – наголосили екоінспектори.

Раніше «Гривна» повідомила, що 15 січня на території Миколаївського морпорту затонуло судно технічного флоту Ginger. Екологи зафіксували витік нафтопродуктів у воду.

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Пов'язані записи

Графік роботи мобільної аптеки на Херсонщині 15-19 червня

Наступного тижня мобільна аптека відвідає 20 населених пунктів у Бериславському та Херсонському районах, щоб люди могли придбати необхідні ліки поруч із домом. Графік роботи пересувної аптеки на наступний тиждень оприлюднила ХОВА.…

Подробиці
Миколаївщина та Одещина: в обігу з’явилися нові монети, присвячені регіонам України

12 червня НБУ ввів в обіг дві нові обігові пам’ятні монети з тематичної серії «Ми сильні. Ми разом». Вони присвячені Миколаївській та Одеській областям. Монети мають назви: «Миколаївщина та Одещина…

Подробиці