Монетизація субсидії: що потрібно знати херсонцям під час оформлення

Автор: Дарья Мельник 04 Февр. 2019 10:31

Субсидія – одна з соціальних допомог, яка надається державою. З моменту впровадження, майже кожен другий українець користується нею, зокрема під час опалювального сезону. З 2018 року уряд України вніс зміни, які значно впливають на отримання даної допомоги.

Дебютантами монетизації субсидій стали сім'ї, які звернулися за допомогою вперше. Так, для них оформлення розпочалося з 1 січня 2019 року. Їм  потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Також держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Зазначимо, що першочергово кошти будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про сплату. Також споживачі матимуть особистий кабінет, де відображатиметься обіг коштів.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. Вони повинні повторно оформити заяву та подати декларацію. Остаточна або повномасштабна монетизація запрацює з жовтня 2019 року. Саме з другого місяця осені субсидіанти отримуватимуть заощаджені кошти готівкою.

Уряд вважає, що даний метод найкращий і практичний, адже споживачі отримуватимуть кошти на руки і не зможуть їх витратити в іншому напрямку. А, отже, боргів за комунальні послуги стане менше.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів