Мобілізація на лівобережжі Херсонщини: до погроз додали штрафи

На тимчасово окупованих територіях окупанти проводять не тільки насильницьку паспортизацію, а і мобілізацію населення. Ворог змушує чоловіків приходити в так звані «військкомати» та ставати на облік. Також відомо, що окупанти створюють «загони самооборони». До тиску та вимог щодо примусової мобілізації додалися ще й штрафи.

Як повідомляє Центр нацспротиву, на окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей окупанти вимагають у чоловічого населення стати на облік до створених “військкоматів” й погрожують штрафами до 30 тисяч рублів за невиконання вимог. 

«У самих військкоматах чоловікам вручають мобілізаційні повістки, або агітують укласти контракт. Залежить від досвіду військовозобов’язаного. 

Окупанти продовжують порушувати міжнародне право й проводити набір мешканців тимчасово захоплених територій до своїх військ», – йдеться у повідомленні Центру. 

Раніше «Гривна» повідомила, що у зв’язку з низьким рівнем підтримки окупації росіяни вирішили створити базу “нелояльних мешканців”.

Пов'язані записи

Україна повернула з російського полону ще 160 захисників (ФОТО)

Україна провела черговий обмін військовополоненими. Додому повернулися 160 українських військових, більшість із яких перебували в російському полоні ще з 2022 року. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Серед звільнених:…

Подробиці
«Миколаївський диктант» написали вчетверте: цьогоріч його присвятили зоопарку

У Миколаєві відбулося четверте написання «Миколаївського диктанту», який традиційно проводять напередодні Дня Конституції України. Цього року текст присвятили 125-річчю Миколаївського зоопарку – одного з найстаріших в Україні. Про це повідомили…

Подробиці