Майже 15 млн гривень – до кишені: на Одещині затримано посадовців комунального підприємства

В Одеській області комунальне підприємство, яке, зокрема, розбирає завали після обстрілів, нарахувало майже 15 млн грн зарплати фіктивним робітникам.

На комунальному підприємстві критичної інфраструктури фіктивно влаштували на роботу 90 людей. Їм нарахували майже 15 млн грн зарплати, а частині ще й незаконно дали відстрочку від мобілізації, повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Йдеться про підприємство житлово-комунального сервісу, працівники якого, зокрема, розчищають території та розбирають завали після обстрілів.

За даними слідства, з лютого 2024 року посадовці почали оформлювати людей на роботу лише формально, тобто без виконання будь-яких обов’язків. Такі «працівники» отримували стаж, соціальні гарантії або відстрочку від мобілізації.

Водночас на підприємстві штучно збільшували штат. У підсумку реальні працівники виконували більше роботи, тоді як у документах підприємство було укомплектованим і таким, що працює без проблем.

За півтора року, до липня 2025-го, таким чином оформили 90 осіб. Загальна сума безпідставно нарахованих виплат становить майже 15 млн грн. Крім того, керівництво КП безпідставно оформило бронювання для 13 осіб.

Наразі оголошено про підозри 5 посадовцям підприємства – виконувачу обов’язків директора, начальнику відділу кадрів, його першому заступнику й заступнику, а також головному інженеру. Усім загрожує до 8 років позбавлення волі.

Усіх підозрюваних затримано. Двох суд взяв під варту без права застави. Ще трьом визначили альтернативу застави від 4 до майже 5 млн грн.

Правоохоронці провели понад 60 обшуків – вилучили документи, чорнові списки, банківські картки та інші докази. Досудове розслідування триває.

Фото: vppdr.gp.gov.ua

Пов'язані записи

7 людей постраждали через російські обстріли Херсонщини – прокуратура

На Херсонщині триває документування наслідків чергових російських атак. Станом на вечір 6 червня відомо про сімох поранених мирних жителів у Херсоні, Комишанах та Білозерці. Про це повідомили у Херсонській обласній…

Подробиці
До Дня журналіста державні нагороди отримали медійниці, які розповідають світу про Херсонщину

Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами двох журналісток, чия професійна діяльність тісно пов’язана з Херсонщиною. Орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено американську воєнну кореспондентку Заріну Забріскі та директорку-редакторку газети…

Подробиці