Коли жителям Херсонщини чекати зимової субсидії?

Автор: Олеся ЛУНІНА 06 Ноября 2018 18:40

Через несвоєчасне подання місцевими органами (відділами реєстрації місця проживання громадян) інформації про склад зареєстрованих осіб виникає затримка в призначенні житлових субсидій.

Як повідомляє урядовий портал, управління соціального захисту населення впродовж тижня опрацьовують понад 100 тисяч заяв. Також  нагадують: якщо управління соцзахисту населення прийняло від сім’ї документи на оформлення держдопомоги, то субсидію призначать із моменту оформлення заяви та відповідно буде здійснений перерахунок із місяця призначення субсидії.

Тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону – наприклад, подадуть документи в листопаді чи грудні (незалежно від виду опалення – централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення) – безповоротна допомога буде призначена з початку опалювального сезону.

Як платити за «комуналку», якщо субсидія ще не призначена?

Часто читачі «Гривни» запитують: як сплачувати за комунальні послуги, поки субсидію ще не призначили, частково чи в повному обсязі? Влітку це невеликі суми, адже немає дороговартісного опалення. Але з початком осінньо-зимового періоду «комуналка» зашкалює. Одразу віддати кілька тисяч родини, насамперед пенсіонери та малозабезпечені, не можуть.  

У разі відсутності в платіжці розміру допомоги субсидіантам рекомендовано сплачувати свій обов’язковий платіж, той, який їм було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні цього року.

Також прес-служба уряду повідомляє: якщо в листопаді платіжка за газ чи тепло надійде без відображення субсидії, допомога від держави буде нарахована, її розмір можна буде побачити в реєстрі субсидіантів – на сайті subsidii.ioc.gov.ua. На жаль, урядовці не враховують, що не всі громадяни мають комп’ютер та Інтернет вдома або можуть користуватися цією прогресивною технікою.

Як скажеться на розмірі субсидії збільшення тарифу на газ чи інші комунальні послуги?

Щодо цього в прес-службі урядового порталу пояснюють, що в межах соціальної норми субсидіанти не будуть платити більше, ніж минулого року. Субсидія залежить від двох факторів – розміру тарифу та доходів громадян. Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії.

Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає пропорційно зростанню тарифів, а для людини залишається без змін.

Читайте також: Повышение цены на газ не коснется тех, кто оформил субсидию

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів