Хто ж винен у масовому отруєнні дітей на курорті Херсонщини?

Як вже повідомляла «Гривна», 24 липня зі спортивно-оздоровчого табору «Буревісник», що знаходиться у селищі Лазурне, 14 дітей у віці від 9 до 14 років були доставлені в Скадовську району лікарню із діагнозом «гострий гастроентероколіт і харчова інфекція». Постраждалі приїхали до табору в складі групи з 22 осіб із міста Шостка Сумської області. Разом із вихователями та тренерами вони брали участь у спортивних зборах. Зараз діти вже перебувають удома, в задовільному стані їх виписали через два дні після госпіталізації.

Ана Херсонщині й надалі тривають перевірки та визначення обставин отруєння. Відзначимо, що одразу ж після факту отруєння, 25 липня, в таборі Дерпродспоживслужбою було проведене епідемічне розслідування та інспектування харчоблоку, зразки продуктів харчування та змивів із поверхонь направили на аналіз у державну регіональну лабораторію. Результати цих аналізів оголосили під час брифінгу, присвяченого роботі служби в сфері безпечності харчових продуктів під час проведення курортно-туристичного сезону. 

Як повідомив начальник обласного управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Віталій Боярський, дослідження виявило невідповідності роботи їдальні вимогам харчового законодавства, зокрема по бактеріологічних показниках. У відібраних зразках продуктів і змивів із поверхонь були виявлені бактерії групи кишкової палички. Тому головним державним інспектором області було прийнято рішення щодо тимчасового припинення роботи харчоблоку табору строком на 10 днів і надано припис про запровадження дій із усунення невідповідностей.

Проте, не зважаючи на отримані результати, існує версія, що діти все ж таки отруїлися за межами пансіонату. Адже табір не закритого типу (бо перш за все передбачений для відпочинку дорослих, а дітей – лише в супроводі дорослих), і адміністрація не відповідає за пересування відпочивальників за межами табору. Як повідомив керівник табору Андрій Самарін, неодноразово діти самостійно без супроводу вихователів відвідували місцевий ринок, де споживали молочні коктейлі, а також купували креветки на пляжі. Про це навіть є свідчення сусідів по поверху. Крім того, інші відпочивальники, включаючи групу з Шостки, продовжували харчуватися в таборі, і ніхто більше не звертався за допомогою.

Що стосується цього факту, то інспекторами Держпродспоживслужби наразі проводиться розслідування щодо придбання дітьми коктейлів на комунальному ринку в селищі Лазурне, встановлюються оператори ринку, що реалізовували продукцію. Відповідні запити вже направлені до Лазурненської селищної ради. 

А от із приводу людей, що самовільно продають той чи інший товар на морському узбережжі, то питання контролю за несанкціонованими місцями торгівлі входить у компетенцію Національної поліції та органів місцевого самоврядування. Служба ж не має відповідних повноважень, інспектори можуть перевіряти тільки зареєстрованих операторів ринку, котрі мають усі дозвільні документи на торгівлю.

Читати також: В Херсонском облсовете усилили контроль над организацией питания в коммунальных учреждениях

Не обійшовся брифінг і без скандалу. Так, керівництво табору обурив той факт, що про призупинення роботи їдальні вони дізналися тільки під час заходу. Також вони заявили, що виконали всі вимоги, передбачані приписом. І цьому є підтвердження: 30 липня відбулась повторна перевірка виконання припису, під час якої було складено акт, що визначає усунення всіх зауважень. Як відповіли представники управління безпечності харчових продуктів, рішення про закриття харчоблоку було надіслано суб’єкту господарювання поштою. І після його отримання табір повинен, згідно з чинним законодавством, одразу ж виконати це рішення. А вже потім написати звернення до головного інспектора про виконання припису, аби відновити роботу. 

Також прозвучали закиди в бік Держпродспоживслужби, що інспекція приїхала брати проби без спецодягу та рукавичок, і це могло вплинути на об’єктивність аналізів. Представники Держпродспоживслужби відповіли на це, що в правилах зняття проб не зазначене обов’язкове використання рукавичок.

Що ж розслідування триває, і поки остаточно не визначено, хто ж винний у масовому отруєнні на Херсонщині. Та зрозуміло одне: до вибору місця відпочинку, особливо дитячого, треба ставитися з усією відповідальністю, аби не провести літо на лікарняному ліжку.

 

Пов'язані записи

25% пожеж на Херсонщині за минулий рік ліквідували рятувальники-добровольці

На Херсонщині діють уже 24 підрозділи місцевої та добровільної пожежної охорони. Лише торік вони ліквідували понад 600 пожеж. Херсонщина – лідер в Україні щодо створення місцевої та добровільної пожежної охорони.…

Подробиці
Окупанти били з артилерії, мінометів та БпЛА: поліція – про наслідки обстрілів Херсонщини

Протягом минулої доби, 14 червня, російські окупанти обстрілювали правобережну Херсонщину з мінометів, артилерії, дронів. У поліції розповіли про наслідки обстрілів. Від ворожих атак потерпали Херсон, Антонівка, Микільське, Білозерка, Придніпровське, Софіївка,…

Подробиці