Херсонське комунальне підприємство заборгувало фіскалам 1,5 мільйони гривень

Автор: Иван Подлесный 20 Августа 2019 07:45

Одеський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову херсонському комунальному підприємству, яке заборгувало перед державою майже 1,5 млнгрн за несвоечасну сплату єдиного соціального внеску. Про це повідомляє облуправління ДФС.

Протягом трьох років поспіль керіництво підприємства «не поспішало» вчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування. А також «не знало», що сума внеску своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені, застосуванням штрафів та не має термінів позовної давності. 

Юристи фіскального відомства відстояли у суді норми дiючого законодавства зазначені у статті 4 Закон №2464 про те, що під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум підприємство має сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). А єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду підтримала позицію Херсонського окружного адміністративного суду та погодилась із доводами юоистів Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі щодо правомірності прийнятого ними податкового рішення про застосування штрафних фінансових санкцій на загальну суму 1,5 млн грн за несвоечасну сплату єдиного соціального внеску.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів