Херсонська облрада планує виділити 1 мільйон гривен на придбання інсуліну

Автор: Иван Подлесный 18 Сентября 2019 13:40

Напередодні позачергової сесії Херсонської обласної ради відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя, повідомляє прес-служба ради. Головне питання порядку денного комісії, як і позачергової сесії – забезпечення мешканців обласного центру, хворих на цукровий діабет, препаратами інсуліну.

Критична ситуація з нестачею медичного препарату виникла внаслідок різкого росту цін, що, в свою чергу, призвело до недофінансування з державного бюджету, пояснили в облраді. Так, на закупівлю інсуліну для хворих в 2019 році область отримала тільки 25 млн грн з держбюджету (61% від загальної потреби). Аби до кінця року безкоштовно забезпечувати хворих необхідними ліками, решту грошей повинні виділити місцеві бюджети.

Як зазначили у раді, станом на 1 липня 2019 року налічується 10262 хворих на цукровий діабет різної групи, з них 2249 людям потрібен розчин інсуліну.

На позачерговій сесії, що відбулась 6 вересня, депутати Херсонської міської ради вже підтримали передачу обласному бюджету субвенції на придбання інсуліну. Ще 1 млн грн планується виділити з обласного бюджету. Пропозицію Департаменту фінансів облдержадміністрації члени профільної комісії підтримали одноголосно. Проте остаточне рішення буде прийнято у п’ятницю, 20 вересня, у ході засідання позачергової сесії Херсонської обласної ради.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів