Херсонцям немає куди подіти медичні відходи

Автор: Аркадій Ліснічук 26 Февр. 2019 09:40

На Херсонщині й досі не врегульоване питання утилізації небезпечних відходів. Річ у тім, що на території області відсутнє підприємство, яке б здійснювало збір та переробку сміття даного типу. Також невирішеним залишається питання утилізації медичних препаратів.

Наприклад, антибіотики, які викинули у смітник наносять непоправну шкоду для навколишнього середовища, оскільки їх не може повністю вивести жодна очисна споруда.

Аби дізнатися куди відправляють ліки з простроченим терміном давності Херсонські медичні установи журналісти сайту «Гривна» вирішили звернутися за коментарем до начальник відділу поводження із небезпечними відходами Херсонської ОДА Наталі Шевченко.

«На скільки мені відомо, на території Херсонської області відсутні підприємства, які здійснюють утилізацію медичних відходів. Лікарні, аптеки та інші медичні заклади повинні укладати договір із організацією, яка здійснює утилізацію медичних препаратів. Не в якому випадку вони не повинні потрапляти до навколишнього середовища», - коментує Шевченко.

Якщо медичні установи можуть укласти договір із підприємством та відправити медичні відходи на утилізацію, то мешканцям міста залишається лише зберігати непотрібні медичні препарати у своїх домівках.

«Медичні відходи можна утилізувати, але таке підприємство функціонує у Києві й за свої послуги воно бере оплату. Натомість, у нас це питання й досі не врегульовано й медичні препарати потрапляють у смітник разом із побутовими відходами», - говорить волонтерка Юлія Тищенко.

Також проблема полягає в тому, що особи, які вживають наркотичні засоби викидають використані шприци просто на вулиці. Зі слів волонтерів, які організовують акції із прибирання міста, досить-таки часті випадки, коли вони прибираючи міські парки їм трапляються такі «сюрпризи».

Натомість, питання утилізації медичних препаратів тільки почали піднімати на Всеукраїнському рівні, а от коли вдасться домогтися якихось суттєвих змін у зрушенні цього питання поки невідомо.

«У той час коли всі цивілізовані країни дбають про навколишнє середовище ми так й залишаємося не розвиненою та відсталою країною», - додає Юлія.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: