«Ми шкрябаємося, як та жабка чи мишка, що впала в молоко. Ми ще не потонули», – так переселенка з Херсонщини Олеся Точинська розповідає про відновлення фермерського господарства з вирощування картоплі на Житомирщині.
У сюжеті програми «Вікна-Новини» Олеся Точинська, заступниця голови фермерського господарства, розповідає, що майже вся техніка підприємства залишилася в окупації.
«У нас були потужні сучасні картопле- та зерносховща, багато нової техніки, поливні машини», – говорить жінка.
Нині вже це залишилося окупантам.
Вирощувати картолю на лівобережжі Херсонщини її батько почав понад 30 років тому. Справи йшли добре, але все змінила велика війна і прихід окупантів.
На Житомирщині фермери орендували землю та взялися до роботи. Також завдяки грантам та європейським донорам придбали нову теніку та вже звели велике овочесховище.
«Найстрашніше було, коли там залишалися наші колеги, було незрозуміло, як вони далі житимуть», – згадує фермерка.
З часом на Житомирщину переїхали і співробітники. Серед них Геннадій, який пропрацював у фермерському господарстві понад 20 років. Як і його колеги, жити за кордоном чоловік не захотів, тому приїхав продовжувати розвиток справи вже на Житомирщині.
«Виїжджали важко, через кордон Росії, далі – через Європу. Весь шлях виїзду склад 8 тисяч кілометів та 8 днів дороги», – згадує він.
25-річний Богдан працює у фермерському господарстві гідротехніком, а також займається агродронами. Хлопець повернувся до роботи після того, як отримав поранення захищаючи Херсонщину від ворога. Чоловік брав участь у перших боях у напрямку Каланчака.
Попри те, що робота на Житомирщині йде добре, обсяги врожаю зростають, однак і керівництво фермерського господарства, і самі співробітники планують повертатися на Херсонщину після деокупації лівобережжя.
Головне фото ілюстртивне, з соцмереж. У тексті фото з сюжету програми «Вікна-Новини»