Двом освітянкам зі Снігурівки за співпрацю з окупантами загрожує по 10 років позбавлення волі

Скеровано до суду обвинувальні акти стосовно двох жительок міста Снігурівка Миколаївської області. Під час окупації вони добровільно погодилися працювати на загарбників та отримали «високі посади» у сфері освіти.

Слідством встановлено, що під час окупації Снігурівки обвинувачені вступили у злочинну змову з окупантами та добровільно обійняли посади начальника так званого «відділу освіти ВЦА Снігурівського району Херсонської області» та директора так званої «Снігурівської школи Снігурівського муніципального округу».

Нагадаємо, що під час окупації у 2022 році російські загарбники приєднали Снігурівку до Херсонщини.

Як повідомляє пресслужба Миколаївської обласної прокуратури, одна з обвинувачуваних на посаді «начальника відділу освіти» займалася створенням умов для надання початкової, основної та середньої (повної) загальної освіти за основними загальноосвітніми програмами РФ.

Інша на посаді «директора школи» виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно господарські функції. Зокрема, здійснювала прийом на роботу вчителів та технічного персоналу; встановлювала графік роботи, проводила наради з організації роботи навчального закладу, розпоряджалась його майном, а також організовувала проведення агітацій серед місцевого населення, направлених на здійснення набору учнів.

За свою роботу жінки отримували заробітну плату особисто та здійснювали виплату заробітної плати працівникам в російських рублях.

Обом загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині затримано зловмисника, який розбив понад 80 могил

Пов'язані записи

Графік роботи мобільної аптеки на Херсонщині 15-19 червня

Наступного тижня мобільна аптека відвідає 20 населених пунктів у Бериславському та Херсонському районах, щоб люди могли придбати необхідні ліки поруч із домом. Графік роботи пересувної аптеки на наступний тиждень оприлюднила ХОВА.…

Подробиці
Миколаївщина та Одещина: в обігу з’явилися нові монети, присвячені регіонам України

12 червня НБУ ввів в обіг дві нові обігові пам’ятні монети з тематичної серії «Ми сильні. Ми разом». Вони присвячені Миколаївській та Одеській областям. Монети мають назви: «Миколаївщина та Одещина…

Подробиці