Дев’ятьох окупантів, які воювали на Херсонщині, відправили за ґрати

Дев’ятьох окупантів, які воювали проти України у складі російських окупаційних військ, відправили за ґрати на 15 років із конфіскацією майна.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора. Суд визнав їх винними у державній зраді та колабораційній діяльності. Засуджені воювали на боці РФ у Херсонській, Донецькій та Луганській областях.

За даними слідства, у 2016-2025 роках семеро мешканців Донецької та Луганської областей, а також двоє уродженців Криму вступили до незаконних збройних формувань та підписали контракти зі збройними силами РФ.

Фігуранти служили снайперами, гранатометниками, механіками-водіями, зв’язківцями та стрільцями окупаційних військ. Вони брали участь у штурмах позицій ЗСУ, будували фортифікації, чергували на блокпостах та забезпечували підрозділи боєприпасами.

Один із засуджених, за інформацією прокуратури, охороняв територію навколо Оленівської колонії, де утримували українських військовополонених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено вирок жительці Херсонщини – працювала фінансисткою в окупаційному органі

У прокуратурі також зазначили – щомісячне грошове забезпечення бойовиків становило від 170 до 220 тисяч рублів.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Пов'язані записи

Обстріли Херсонщини: минулої доби ворог атакував 48 міст і сіл

Протягом минулої доби російські окупанти здійснили обстріли 48 населених пунктів правобережної Херсонщини. Одна людина загинула, є поранені. Зокрема, 12 червня під ворожими обстрілами перебували Антонівка, Зеленівка, Зимівник, Комишани, Придніпровське, Садове,…

Подробиці
З-під ударів дронів на Херсонщині евакуювали дитину, десятьох дорослих і кота

Поліцейські евакуювали ще 11 жителів Бериславського району з населеного пункту, який постійно потерпає від атак російських безпілотників. Серед врятованих – чотирирічна дівчинка. За даними правоохоронців, через посилення дронових атак на…

Подробиці