Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2022 06:51

У соцмережах з'явилися перші відгуки жителів Херсонщини про нового мобільного оператора "На связи", сім-карти якого окупанти почали продавати в нашому регіоні.

Нагадаємо, у кінці травня на територіях Херсонської та Запорізької областей, підконтрольних російській окупаційній владі, зник мобільний зв'язок та інтернет українських операторів. Голова Херсонської військово-цивільної адміністрації Геннадій Лагута повідомив, що зв'язок відключили російські військові. Одночасно з цим окупанти анонсували встановлення в нашому регіоні російського мобільного зв’язку з телефонним кодом +7.

І вже на початку червня в Херсоні з'явилися величезні черги за сім-картами російського оператора "На связи" - саме таку картинку показали на пропагандистських телеканалах РФ. Насправді ж, як розповідають місцеві жителі, у тих чергах - гастролери, привезені ворогом задля створення відповідного фону для своїх репортажів. Щоправда, і серед херсонців є чимало, хто придбав ті "сімки" - людей не зупинило те, що їх продають лише в обмін на паспортні дані покупця!

ТО - ФІКЦІЯ!

Номери «мобільного оператора», які продають херсонцям, насправді не російські - це фікція. Таке повідомлення 5 червня розмістила на своїй сторінці в соцмережі Херсонська міськрада. «Виявилося, що номери дивного оператора "На зв'язку" не ідентифікуються жодною системою, і за їх допомогою неможливо зробити онлайн-реєстрацію. Зокрема, неможливо створити акаунт Google, зареєструватися в соціальних мережах та на інших ресурсах», - йдеться в повідомленні. Отже, "На связи" не має статусу офіційного мобільного оператора. Це скоріш якась мильна бульба на кшталт «Фенікса» чи «Лугакома», які працюють у так званих «ДНР» і «ЛНР», пише "Мост".

КОМЕНТАРІ ХЕРСОНЦІВ

Жителі області, які все-таки скористалися послугами "На связи", геть не задоволені зв'язком, що нав'язують окупанти: працює з перебоями, мобільного інтернету взагалі немає. А головне - немає можливості поповнити рахунок. Єдиний спосіб поповнення - російський онлайн-сервіс, який приймає лише карти, випущені банками РФ.

Ось що ще ми прочитали в коментарях херсонців у соцмережах:«При покупке я задавала вопросы, мне ответили, что это ни российский и не крымский оператор, это номера чисто для нашего региона. И при попытке пополнить счет через Приват выдает "неизвестный провайдер". И даже с России мне не смогли пополнить этот номер».

***

«Очередной хлам».

***

«Логика в том чтоб ты пришел и оставил свои паспортные данные в обмен на связь».

***

«Я так подозреваю, что у нас кто-то на ходу придумал своего провайдера с доходом на карман, а не крупные игроки. Плюс кому надо тратить деньги на новое оборудование, да и глупо это».

***

«На русские симки звонят люди и задают вопросы. Как в городе живется и все такое».

ЗВ'ЯЗОК З ДЕРЕВА

Отже, нормального зв'язку з тими, хто залишився на окупованій Херсонщині, немає і відновити його найближчим часом не обіцяють, бо немає такої можливості. Та наші вигадливі люди і в цій ситуації пробують знайти вихід.

Зокрема, у Херсоні "ловлять" вільний WiFi-доступ біля закладів та магазинів і таким чином передають вісточку рідним. Щоправда, окупаційна влада вже розіслала підприємцям попередження про заборону вільного WiFi. Крім того, у херсонців слабо, але працює домашній дротовий інтернет від провайдерів, які використовують російський трафік. І тут варто скористатися VPN для захисту в інтернеті.

На наявність WiFi можуть вказувати скупчення людей з телефонами.
На наявність WiFi можуть вказувати скупчення людей з телефонами.

А яка ситуація зі зв'язком в селах? Ось що нам розповіла херсонка Наталя:

«Мені з сім'єю вдалося виїхати на безпечну територію України, а от мої батьки та свекруха залишилися вдома, в окупованих селах. До того як зник зв'язок, з мамою я спілкувалися чи не щогодини - село постійно під обстрілами, тож украй необхідно знати, як там вони. Після блокування окупантами зв'язку щоранку мені телефонує мамина сусідка. Як наймолодша серед усіх сусідів, що залишилися на вулиці, вона вилазить високо на дерево та робить обдзвін усім родичам і знайомим, щоб доповісти, що в них усе гаразд. Поки що так і тримаємо зв'язок - хоч якийсь!

А нещодавно мені додзвонилася свекруха, яка проживає в іншому районі Херсонщини. Каже: "А я вирішила піти на вулицю і стати під проводами біля стовпа - а раптом зловлю зв'язок". І таки зловила!»

ЩО КАЖУТЬ УКРАЇНСЬКІ ОПЕРАТОРИ

Чому Херсонщина залишилась без зв’язку, в інтерв’ю Forbes розповіла CEO компанії Vodafone Ольга Устинова. За її словами, в області відключені базові станції Vodafone. Причини різні — відсутність електропостачання, десь є обриви оптики. "Доїхати і полагодити, перевірити на місці, що відбувається за лінією фронту, можливостей практично немає. Наразі немає", - сказала вона.

Також Ольга Устинова запевнила, що Vodafone тримає постійний зв'язок з Херсонщиною і намагається відновити його там, де є доступ. "Коли у Telegram-каналах з’являлася інформація, що ми почали відновлювати волоконно-оптичні лінії зв’язку, орки починали стріляти у тому напрямку, аби не дати провести ремонт. Тому ми зараз мовчимо і робимо свою справу", - розповіла вона.