Автор: suspilne.media 23 Сентября 2022 12:45

Згарище та сморід від убитих тварин – яка сьогодні ситуація в деокупованому Високопіллі

Згарище та сморід від убитих тварин – яка сьогодні ситуація в деокупованому Високопіллі

Декілька тижнів у Високопіллі горить склад, в якому місцевий фермер зберігав урожай соняшнику. Від будівлі складу лишилися обвуглені стіни. Поруч – зруйновані обстрілами російських військ приміщення агропідприємства, на якому працювали місцеві жителі. Про це розповів «Суспільному» депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко.

«Як аграрію мені боляче дивитися, як пропадає людська праця, знищуються сільгосппідприємства з автопарком сучасної техніки. Бо на відновлення таких потужностей потрібен час і кошти, а ще декілька років – самовідданої праці колективу на чолі з лідером», – говорить Ігор Йосипенко.


Високопілля, вереснь 2022. Фото: Ігор Йосипенко/Facebook

Волонтери благодійного фонду «Українці переможуть!», засновником якого є Ігор Йосипенко, уже кілька разів побували в деокупованому Високопіллі. Чоловік розповів, який вигляд має населений пункт після звільнення.

«Наші волонтери першими після військових відвідали деокуповане селище 5 вересня. Тоді в першу чергу привезли людям хліб і харчі, розпитали в жителів їхні потреби. Тепер привозимо й питну бутильовану воду, по 12 літрів на родину – бо води, придатної до вживання, у селищі немає», – говорить Ігор Йосипенко.


Зруйноване Високопілля, вереснь 2022. Фото: Ігор Йосипенко/Facebook

Немає не лише води – після постійних обстрілів російськими військами інфраструктура Високопілля в жахливому стані – немає також електрики та газу.

«У багатьох будинках пошкоджені дахи та вікна. І видно, що залишилося мало людей – за два тижні після звільнення селища ми побачили плівку лише на декількох приватних будинках. А дахи зруйновані й на багатоквартирних двоповерхівках у Високопіллі. І перед початком осінніх дощів їх треба терміново закрити, аби вода не руйнувала повністю багатоповерхівки, щоби хоч деякі квартири залишилися придатними для життя», – говорить чоловік.


Зруйноване Високопілля, вереснь 2022. Фото: Ігор Йосипенко/Facebook

Російські військові завдали великих збитків сільському господарству Високопільської громади, каже Ігор Йосипенко.

«У селищі стоїть сморід від великої кількості мертвих корів, убитих під час бойових дій. Туші на сонці вже почали розкладатися. А в селищі залишилися переважно люди похилого віку, і вони не можуть самостійно з цією проблемою впоратися. Думаю, голови Високопільської ОТГ та Бериславської РВА швидко розв'яжуть ці питання», – говорить депутат обласної ради Йосипенко.


Зруйноване Високопілля, вереснь 2022. Фото: Ігор Йосипенко/Facebook

Подолання наслідків бойових дій – не єдина проблема в селищі. Перебувати тут досі небезпечно, бо ворожі обстріли тривають.

«Через осколкове поранення загинула жінка в місці, куди ми привозили гуманітарну допомогу минулого разу. Тож, думаю, ще зарано повертатися в деокуповані населені пункти, які все ще знаходяться на лінії вогню», – говорить волонтер.

Приєднуйтеся
до Telegram-каналу 
«Херсонська Гривна» 

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)