За період повномасштабного вторгнення семеро одеситів виготовили понад тисячу бронежилетів четвертого класу з матеріалів для автомобілів та фінської бронесталі. Більш ніж три місяці жилети захищають військових від поранень та уламків під час бою. Як з матеріалу для знешумлення автівок роблять захист для людей на війні бачили журналісти Суспільного.

Для того, щоб створювати бронежилети, переобладнали магазин одягу. Олександр робить плити з першого дня. За його словами, використання "обезшумки" – їх власна розробка.

"Це фінська бронесталь заводська, яка порізана і анатомічно вигнута. На неї потрібно нанести балістичний шар, тому що куля при попаданні в цю плиту, від неї розсипаються уламки шрапнелі, яка вражає воїна і тих, хто з ним воює. Що ми використовуємо як балістичний шар? Це наша розробка, це автомобільна обезшумка".

Суспільне Одеса
Олександр. Суспільне Одеса
Суспільне Одеса

Матеріал для шумоізоляції автівок клеять у два шари та з’єднують з броньованою пластиною. За словами Олександра, додатковий шар рятує від уламків кулі та пом’якшує удар:

"Коли уламок потрапляє у плиту, воно як у смолі почитає грузнути, а гума не дає йому вийти".

Готову плиту з захисним шаром ставлять з двох боків плитоноски. Чоловіки постійно випробовують захист на собі та перевіряють у спеціальних лабораторіях. За словами Микити, що виготовляє обладнання, єдиним мінусом є вага бронежилета.

"Звичайно, буде втомлювати спина, хребет – це головний недолік. Можливо, непідготовленим людям буде важко перебувати в ньому довгий час. Але що зробиш? Це війна, такі, на жаль, умови", – розповів він.

Суспільне Одеса
Микита. Суспільне Одеса
Суспільне Одеса

Щодня чоловіки намагаються зробити сотню бронежилетів. Дмитро отримує запити від військових, першочергово відправляють засоби захисту у гарячі точки України:

"У нас немає продажу, ані окремо, ані великими партіями. Ми збираємо донати, пожертвування, дають наші друзі, особисті засоби й на ці кошти наразі робимо і передаємо людям, які перебувають у зоні бойових дій, на першій лінії. Раніше певні суми було збирати простіше. Люди дійсно втомилися і ми розуміємо, що це марафон, що це війна на витривалість. Але ми не здаємося, будемо продовжувати робити те, що ми робимо".

Дмитро. Суспільне Одеса
Суспільне Одеса
Суспільне Одеса
Суспільне Одеса

Тэги:

Одесса
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів