Як українці повертаються на окуповану територію півдня України – репортаж CNN

Як українці повертаються на окуповану територію півдня України – репортаж CNN

Автор: Марина Поліщук 09 Августа 2022 09:00

Гривна.UA постійно публікує історії про те, з якими труднощами жителі окупованих територій Херсонської та Запорізької областей виїжджають на підконтрольну територію України через Василівку або через Крим далі, найчастіше в Європу.

Проте, незважаючи на окупацію та сильні бої, відбувається чи не постійний рух населення і в зворотному напрямку. Назад, у села та міста Херсонщини й Запоріжжя, повертаються люди. Навіщо вони так ризикують?

Американський телеканал CNN опублікував відеорепортаж про те, як українці їдуть на окуповану територію. Така можливість є в Запорізькій області, пише w-n.com.ua, маючи на увазі блокпост російських загарбників у Василівці.

Нагадаємо, що зараз з окупованої частини Запорізької області виїжджають через Василівку. Однак на початку серпня цю об’їзну дорогу сильно розмили зливи. Також це був єдиний більш-менш нормальний шлях з окупованої Херсонської області в бік підконтрольної України.

У сюжеті показують розмиту дощами дорогу під Василівкою - у Кам’янському, на якій «дрифтують» машини. 

Більшість опитаних журналістом українців розповіли, що повертаються для того, щоб забрати родичів із Херсона - батьків або бабусь із дідусями, яких залишили, сподіваючись, що їдуть ненадовго.

Але деякі при цьому везуть на окуповану територію всю сім’ю, зокрема й маленьких дітей. Тобто, робить висновок журналіст, вони мають намір там залишитися.

Також через лінію розмежування проїжджає багато мікроавтобусів, навантажених товарами - наприклад, пляшками «Пепсі». Як зізнається водій однієї з таких вантажівок – товар везуть для продажу на ринку.

До речі, психологи радять не приймати рішення про повернення додому за один тиждень, а якомога довше обмірковувати цю думку, зважуючи всі можливі ризики.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів