Автор: Євген Веселов 03 Июня 2022 15:16

Як скористатися VPN для захисту у інтернеті

Як скористатися VPN для захисту у інтернеті

Тотальний інформаційний контроль у Херсоні посилюється. Більшість локальних провайдерів у Херсоні відновили свою роботу, але весь трафік йде через рф. Про це у Фейсбук пише херсонець Юрій Антощук, експерт, який знається на інформаційних технологіях.

«Те, що українського мобільного зв'язку в області немає вже декілька днів, і навряд чи буде найближчим часом, більшість вже зрозуміли. Звісно, якщо хтось щось не придумає і не зробить якогось дива. Українські новинні сайти заблоковані. Якщо у перші ж дні окупації Херсонщини були обрублені всі українські канали, потім радіо, то тепер місто окуповане і в інформаційному сенсі - тотальна цензура Інтернету (як і в самій росії).

Більш того, на всій росії, і в Херсоні у тому ж числі тепер, блокують набір протоколів для забезпечення захисту даних (IPsec, IKEv2) - простими словами, блокується VPN.

Ще раз, тепер не всі VPN працюють на Херсонщині - вони блокуються, щоб люди не могли читати українські новини, по-факту, люди "оголені" перед фсб у своїх діях в Інтернеті.

Факт наразі такий, що 99% херсонців на Херсонщині не матимуть жодної адекватної інформації що відбувається в Україні і світі. Окупанти навіть їздять машинами з гучномовцями по вулицях Херсона, і вєщають пропаганду, накшталт "вас кінулі", "ви Українській владі нє нужні", "вам навіть вимкнули український зв'язок" і в такому ж руслі часів другої світової.
Ситуація дуже стрімко змінюється, і доводиться швидко на неї реагувати. Разом з відключенням зв'язку з'являється купа питань: щодо оплати комунальних, щодо роботи банків, щодо всього, що тим чи іншим пов'язано з українськими мобільними операторами та номерами Херсонців, а також Інтернету.

Підготували коротке відео як користуватися VPN (на комп'ютері та смартфонах). Для Херсонщини особливо важливо в умовах, коли окупанти вже пустили більшість провайдерів через росію», - йдеться у повідомленні.