Взаємодопомога: жителі села на Бериславщині зібрали гроші для фонду Притули, який подарував їм генератор

Взаємодопомога: жителі села на Бериславщині зібрали гроші для фонду Притули, який подарував їм генератор
Автор: Марина Поліщук 05 Мар. 2023 12:20

Жителі невеличкого села Шевченківка, що входить до Нововоронцовської громади Бериславського району, сьогодні все ще без світла, але з водою – завдяки допомозі від благодійного фонду Сергія Притули. Тож люди вирішили віддячити волонтерам та зібрали гроші для фонду.

Бериславський район зазнав дуже масштабних руйнацій і під час повномасштабного вторгнення, і наразі, адже обстріли з лівого берега тривають. Частина громад району досі перебувають без електрики та водопостачання – люди виживають тільки завдяки гуманітарній допомозі. Значну підтримку Бериславщині надав фонд Притули – район отримав декілька потужних генераторів, тож у частині населених пунктів вдалося відновити водопостачання.

Серед них – і Шевченківка та Хрещенівка Нововоронцовської громади. 12 березня виповниться рік, як ці села живуть без електропостачання, через це не працює і водонапірна башта. Сьогодні ж генератор, наданий благодійниками, качає воду – для місцевого населення це неабияке полегшення.

«Зараз у селі один раз на тиждень, у понеділок, хлопці на машині підвозять до башти генератор і підключають помпи, і ми можемо набрати питної води. Наступного дня ця машина їде у Хрещенівку, і там також підключають і люди набирають воду», – розповіла «Суспільному» жителька Шевченківки Марія Юр'єва.


Шевченківка. Фонд Сергія Притули передав жителям села генератор, який качає воду Фото: Віктор Копиток/suspilne.media

Тож люди вирішили віддячили волонтеру та зібрали кошти для благодійного фонду.

«Ми хотіли віддячити Притулі. Зібрали 4 тисячі гривень. Так, це не велика сума, але це ми щиро хочемо віддячити йому», – каже жінка.

Шевченківка й до повномасштабного вторгнення не була густонаселеною – тут проживало понад 200 людей. Сьогодні в силі залишилося близько 100 людей. Частина жителів не повертається додому, бо немає світла. У сусідній Хрещенівці трохи більше людей, але з тієї ж причини багато хто не може повернутися. Магазини не працюють. Хліб завозять волонтери два рази на тиждень, привозять і гуманітарну допомогу. У кого немає власного генератора, підзаряджають телефони в пункті незламності, там працюють сонячна панель.

Знімок на обкладинці: житель села Шевченківка набирає воду, завдяки генератору від фонду Притули. Фото: Віктор Копиток/suspilne.media

Приєднуйтеся до нас:

У Посад-Покровському підірвався автомобіль енергетиків – двоє загиблих

Що не так в історії з поверненням херсонських дітей з «оздоровлення» в Криму?

Авіаудари по Бериславщині, підриви на мінах – огляд основних подій на Херсонщині

Як сьогодні живе окупована Каховщина

Скільки втратили великі українські компанії на Херсонщині через окупантів