У Нижніх Сірогозах окупанти перенесли ринок до автостанції і назвали його «ярмарок»

У Нижніх Сірогозах окупанти перенесли ринок до автостанції і назвали його «ярмарок»
Автор: Марина Поліщук 06 Мар. 2023 09:00

Уже вдруге в селищі Нижні Сірогози Генічеського району, на майданчику, де зазвичай паркувалися автобуси біля автостанції, влаштовують так званий ярмарок. Таку ініціативу запровадила місцева окупаційна «военно-гражданская администрация», повідомляє «Нижні Сірогози.City».

Зазвичай щочетверга на ринку «Хортиця» в Нижніх Сірогозах – великий базарний день. Продавці та покупці приїздять не лише з навколишніх сіл, а й із сусідніх громад. Щоправда, під час окупації ринок тривалий час не працював. Згодом відновив свою роботу, однак і продавців, і покупців тут суттєво поменшало.

Ті, хто приходить сюди скуплятися нині, роблять це поспіхом, аби зайвий раз не перетинатися з озброєними російськими військовими, які теж тут купують товари. До того ж придбати необхідні продукти та речі можна лише за рублі. Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року на тимчасово окупованій території Херсонщини загарбники заборонили гривню. Тож і на ринках Нижньосірогозької громади сьогодні ціни теж винятково в рублях.

Однак 13 лютого цього року місцева окупаційна влада повідомила, що відтепер щочетверга торгівля здійснюватиметься не на ринку «Хортиця», а на території автостанції. І відтепер ця торгівля називається «ярмарок».


Скріншот t.me/nserogozvga

«Торгові місця на ярмарку надаються безоплатно», – пафосно заявила окупаційна влада у своєму оголошенні. Проте, судячи з фото, які публікує видання, торгових місць тут і немає зовсім. Та й звідки вони могли взятися на території автостанції, куди в мирні часи заїздили автобуси та автівки? А от ринок «Хортиця» якраз обладнаний спеціальними торговими місцями, проте окупантів він чомусь не влаштовував.


Територія ринку «Хортиця» в Нижніх Сірогозах, світлина довоєнних часів. Фото: nsirogozy.city

Перший «ярмарок» біля автостанції окупанти організували 23 лютого. Проте продаж товарів в антисанітарних умовах, уздовж проїзної частини вулиці Незалежності, мало чим нагадував цивілізовану торгівлю.


«Ярмарок» у тимчасово окупованих Нижніх Сірогозах. Фото: nsirogozy.city

2 березня перед автостанцією знову влаштували «ярмарок». Кілька місцевих продавців продавали м’ясо за ціною від 300 до 450 рублів. Сметану ­­– по 100 рублів за півлітрову баночку, стільки ж просили й за домашній сир. Домашні яйця продавали за ціною від 70 до 100 рублів. Свіжих карасів – по 120 рублів, а камбалу – по 250-350 рублів.

«Ярмарок» у тимчасово окупованих Нижніх Сірогозах. Фото: nsirogozy.city

Приїхали на цей «ярмарок» зі своїм крамом і чимало узбеків – такого не було раніше, кажуть місцеві жителі.

До речі, люди підмітили, що на «ярмарку» російські вояки активно купували цивільний одяг.

«Ярмарок» у тимчасово окупованих Нижніх Сірогозах. Фото: nsirogozy.city

 

Приєднуйтеся до нас:

Список ліків, на які з 1 квітня потрібен рецепт

У Посад-Покровському підірвався автомобіль енергетиків – двоє загиблих

Що не так в історії з поверненням херсонських дітей з «оздоровлення» в Криму?

Авіаудари по Бериславщині, підриви на мінах – огляд основних подій на Херсонщині

Як сьогодні живе окупована Каховщина