У Миколаєві на місці трагедії встановили першу громадську зупинку-укриття (фото, відео)
Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві на місці трагедії встановили першу громадську зупинку-укриття (фото, відео)

Автор: Марина Поліщук 24 Сентября 2022 07:50

22 вересня у Корабельному районі Миколаєва поблизу зупинки громадського транспорту встановили залізобетонне укриття. Фото зупинки в соцмережі показав голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Перший пішов», – прокоментував він фото.


Перша зупинка-укриття в Миколаєві. Фото: instagram/kimkimvitalii

Встановлювати конструкцію почали о 17:00, проте автокран не впорався з такою вагою, довелося чекати інший. Закінчили роботи вже в темряві.

Як пише «Суспільне», укриття виготовлене за ізраїльським зразком з армованого бетону. Загальна вага конструкції понад – 70 тонн, основної частини зі стінами – 36 тонн.


Деталі до укриття привезли приблизно о 16:30. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Всередині укриття стоять лавки, розраховані на 18 людей. Але, завдяки системі вентиляції, там можуть перебувати одночасно 24 людини.

Вартість конструкції складає 400 тисяч гривень. На її виготовлення, згідно з технологічними вимогами до залізобетону, потрібно близько 10 днів.

Ця зупинка-укриття – подарунок одеського бізнесмена й мецената Анатолія Редера. Він планував передати конструкцію міській владі Одеси, але там чиновники вирішили, що Одесі вона наразі не так потрібна, як Миколаєву.


Через те, що конструкцію не вдалося підняти з першого разу, її встановлювали вже в темряві. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Конструкцію встановили в Корабельному районі на тому ж місці, де 29 липня через російські обстріли загинули люди. Нагадаємо, тоді окупанти касетними снарядами обстріляли Миколаїв, влучивши поряд із зупинкою громадського транспорту – внаслідок удару загинули 8 людей, ще понад 10 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

До речі, наприкінці серпня в Харкові теж установили перше укриття для пасажирів поблизу однієї із зупинок громадського транспорту. В укритті облаштовано 12 сидячих місць, також там встановили камеру відеоспостереження.

Приєднуйтеся
до Telegram-каналу 
«Херсонська Гривна» 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів