Суддя з Нововоронцовки в евакуації прихистив знедолених

Суддя з Нововоронцовки в евакуації прихистив знедолених

Автор: Сергій Яновський, golos.com.ua 29 Августа 2022 11:05

Чи не найшанованіший служитель правосуддя на Херсонщині не виключає можливості повернення на фронт, пише «Голос України».

В’ячеслав Каневський (на фото) заслужив повагу земляків ще 2015 року. Як голова суду Нововоронцовського району області він отримав повістку й не ухилився від виклику, а поповнив лави дислокованого в Херсоні батальйону Національної гвардії України. Як простий боєць, виїжджав на ротації, чесно ніс службу на блокпостах під Маріуполем. І відгукувався, до речі, на позивний Суддя (навряд чи в нашому війську хтось іще мав такий самий).

Після демобілізації нацгвардієць повернувся до роботи в суді й до родини в Нововоронцовці. Та ранньої весни 2022 року й сюди докотилася війна з росією. Селище не було окуповане, але обстрілів сьорбнуло повною ложкою — довелося терміново виїжджати заради безпеки дітей.

Суд у Нововоронцовській громаді перестав працювати ще 1 березня — розпорядженням Верховного суду України його функції перебрав на себе Криворізький міський суд. А сім’я В’ячеслава Каневського залишила рідне селище 9 березня, коли черговий снаряд орківської арти вибухнув просто у дворі їхньої хати.

«Нововоронцовка нині має жахливий вигляд. Людські домівки та дві школи розтрощені, у будівлі суду вікна повибивало разом із решітками, металеві двері увігнуло вибуховою хвилею. Неподалік розташований морг — і його розтрощило. Чому цей об’єкт виявився небезпечним для російської армії — гадки не маю», — каже В’ячеслав Олександрович.

Родина Каневських знайшла прихисток у містечку Миронівка на Київщині. Глава родини вже працює в тутешньому суді за фахом, а дружина роботи не знайшла, як не шукала. Винаймають звичайну селянську хатину. Але та хатина вже повна, як казкова рукавичка.

Суддя з Херсонщини у скруті виявив чуйність та безкорисливість: маючи доньку й сина шкільного віку, узяв до себе жити 6-річну доньку сестри (її родину евакуація розпорошила по всій країні). Ще й прихистив знайому вчительку Ірину Вікторівну з Нововоронцовки, чию оселю також знищили рашисти.

Разом пораються по господарству, разом наглядають за малечею, підтримуючи злагоду й старанно намагаючись скласти докупи зруйнований війною усталений порядок життя і побут.

Запитую суддю, чи готовий він вчинити так само, як у 2015-му, і знову піти служити до війська для захисту Батьківщини (на фото).

«Згідно із законодавством, як суддя я «заброньований». Та й відповідальність за трьох дітей нікуди не поділася. Хоча я вже думав над такою можливістю і вирішив: якщо знову буду потрібен і прийде повістка — обов’язково повернуся на службу. Адже відповідний досвід маю, він стане у пригоді», — відповідає В’ячеслав Каневський.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів