Ринки Херсона: що продають, які ціни та що купують
Фото: Суспільне Херсон

Ринки Херсона: що продають, які ціни та що купують

Автор: Марина Поліщук 13 Февр. 2023 16:00

На ринках Херсона торгівля триває, незважаючи на щоденні обстріли міста російськими військами. Торгувати в місто їдуть жителі сіл деокупованого правобережжя, зокрема, везуть домашні молочні продукти, м’ясо, овочі. Асортимент товарів, звичайно, набагато менший, ніж до війни, проте вибір є, а от покупців дуже мало. Які ціни на продукти харчування наразі на ринках Херсона?

Ціни на курячі яйця в Херсоні сьогодні коливаються в межах 50-80 грн за десяток у залежності від розміру та закупівельних цін. Останнім часом яйця подорожчали, кажуть продавці, через те, що їх везуть із заходу України. А це до всього ще й витрати на пальне, повідомляє «Мост». До того ж постачальники кожні 2 тижні підвищують ціни на 1-1,5 грн.


Ціни на яйця на ринку Херсона на початку лютого. Скріншот з відео most.ks.ua

«Постійні покупці зазвичай приходять на одні й ті ж точки. Якщо комусь дорого, то ми людям робимо знижку – ми ж теж не хочемо втрачати покупців», – каже продавчиня одного з херсонських ринків.

Причина подорожчання ще й у тому, що російські окупанти знищили Чорнобаївську птахофабрику та птахофабрику «Авангард» у Східному, що за Музиківкою.

Через брак покупців на Центральному ринку Херсона продавці змушені знижувати ціни на свіже м’ясо.

«У такий час – січень, лютий – свіже м’ясо зазвичай в середньому коштувало 250 гривень. А зараз – 100-150 гривень. Наші постачальники навіть закупівельні ціни знизили»,каже продавчиня.


М’ясний павільйон на ринку Херсона. Скріншот з відео most.ks.ua

В іншої продавчині підчеревина зі свині – 220 грн, балик на ребрі – 180 грн, сало – 230-250 грн. Вона теж жаліється, що дуже мало покупців, але вірить, що скоро все наладиться і люди повернуться в місто.

Ще одна продавчиня в м’ясному павільйоні за яловичину зараз просить від 150 до 200 гривень. Каже, м’ясо смачне та свіже, бо місцеве, херсонське, повідомляє «Суспільне».

«Взагалі попиту немає, взагалі людей немає. Багато людей виїхали. Хто залишився в місті, той приходить і купує на бульйон, беруть потроху», – каже вона.


Кров'янка та балик на ринку в Херсоні, 9 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Ціни на ковбасні та молочні вироби практично не змінилися. М’ясні копченості є в продажу, але попитом не користуються – люди беруть найдешевше. Загалом, кажуть продавці, сьогодні херсонці купують не часто та в невеликій кількості, на що вистачає грошей.

«Купують кров’яночку, бо дешевше нічого немає. У людей зараз мало грошей, пенсії немає та роботи. Попит дуже слабкий. Але нічого, у вихідні люди трохи приходять», – розповіла продавчиня, яка торгує копченостями. Так, кров’янка в неї коштує 150 грн, м’ясо та корейка – по 400 грн, балик – 500 грн.


Овочевий ряд на херсонському ринку. 9 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Схожа ситуація і в овочевих рядах. У продажу є все, але покупців небагато. Овочі та фрукти, які раніше вирощували на Херсонщині, сьогодні завозять з інших областей, тому й ціни відповідні, кажуть продавці.

До прикладу, яблука пропонують по 25 грн за кілограм, буряк – 30 грн, морква коштує 40 грн, цибуля – приблизно 45 грн, картоплю продають за 20 грн, а капусту – 25 грн за кілограм.

Жителі Херсона сьогодні мають змогу економити на продуктах харчування завдяки волонтерській допомозі. Приміром, крупи, макаронні вироби, олія зазвичай є в продуктових наборах, які роздають людям. А от за яйцями, м’ясними, молочними продуктами, особливо домашніми, ідуть на ринок.


Чоловік прийшов на ринок за медом. 9 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Нинішні завищені ціни на херсонських ринках оправдані, пояснює економіст Володимир Молчанов. На їхнє формування впливає декілька економічних факторів: це доставка, умови, в яких продаються ці продукти, та недостатній попит на товар.

«Здорожчання існує, і з цим нічого не поробиш. Ціни складаються на підставі якихось ринкових механізмів, попиту та пропозицій. Якби людей було більше, то й ціни були ще більше. Людей просто мало залишилося. З іншого боку, це впливає на окрему групу товарів, які невигідно возити через те, що їх треба возити великими партіями», – каже Молчанов.

Єдине, що зараз регулюється, це ціни на пальне та за комунальні послуги, додає він.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів