Незважаючи на війну, на Херсонщині пропонують відпочинок на морі

Не секрет, що велика частина мешканців приморських міст і сіл Півдня України заробляли на прийомі відпочиваючих літом на морському узбережжі. Бізнес був різний - від маленьких кімнат у приватному секторі до великих готелів і комплексів… Працювали кафе, надавались пляжні та розважальні послуги. Але війна поставила хрест на цьому бізнесі.

Арабатська стрілка

Люди, для яких це було єдиним джерелом доходу, все ж таки намагаються хоч якось працювати. Як інформують місцеві ЗМІ, у групах соціальних мереж з'являються оголошення про оренду житла для відпочинку біля Азовського моря.

Так, в одному оголошенні пропонують в оренду двомісні, тримісні та чотирьохмісні будиночки, що розташовані за 2 хвилини від пляжу. На території бази обіцяють “усі умови”. Зокрема, парковку, Wi-Fi, дитячий майданчик та камери спостереження.

За двомісний будиночок за добу просять 400 грн. Тримісний обійдеться у 500 грн, а чотирьохмісний – 600 грн. Ціни зазначено виключно в гривні. Альтернативи у рублях, незважаючи на так звану “бівалютну зону” від окупантів, як бачимо, немає.

Для порівняння, ціни за проживання у Генічеську та Генічеському районі на першій лінії у минулому курортному сезоні починалися від 200 грн з людини за добу.

Оголошення викликало масу обговорень в коментарях. Більшість людей обстановку в регіоні називають “затишшям перед бурею”. Авторка оголошення не погоджується з цією думкою та зазначає, що “все буде добре”. Є й ті, хто пропозицією відпочити зацікавився, і навіть планує приїхати на цілих 2 місяці.

Залізний Порт

У Залізному Порті на Чорному морі теж тиша: пусті пляжі, кафе… Зв’язку практично нема. Але й тут є відпочивальники. Місцеві у групах стверджують, що пляжі не заміновані, що вода чиста, й дехто все ж таки наважується приїжджати або покупатися, або навіть пожити на узбережжі.

У Залізному Порту пропонують, наприклад, апартаменти з оплатою 6000-8000 на місяць за проживання від 5 до 7 людей відповідно.

Номери є по 400 гривень за 5 людей. У власників готелів є навіть своя рекламна фішка: «у нас безпечно чекати на звільнення Херсона, тут тихо й не стріляють».

Але здебільшого «морські» групи у фейсбуці – це можливість згадати спокійні мирні часи та відпочинок на морі. Дописувачі ностальгують, скидають фото та відео з попередніх років або лайкають теперішні відео огляди місцевих мешканців з пляжів.

«Тим літом, дійсно, не було де прилягти. Туга неймовірна. Але все повернеться, треба повернути!!!», - пише Тетяна. «Раніше мріяли про Турцію, а зараз про Залізний Порт», - ділиться Тамара.

Скадовськ та Лазурне

Якою б тихою не здавалася ситуація на морях Херсонщини, але ж це не зовсім правда. У дитячому курорті – Скадовську – окупанти на території морського порту влаштували свою базу, завезли потужну зброю. Останнім часом звідти все частіше приходить інформація про вибухи. Нагадаємо, що центральний пляж розташовано як раз недалеко від порту.

Як повідомив міський голова Скадовська Олександр Яковлев, 22 червня був прильот в район порту Скадовськ: «Маю сумну звістку. Загинув скадовчанин Дмитро Мотрюк, який в цей час був неподалік. Співчуття родині загиблого. Руйнування інфраструктури не сталося».

17 червня теж був прильот: «Перший вибух, який чули скадовчани - було спрацювання російської ППО. Очевидці повідомляють, що бачили ракету, яка і спричинила руйнацію нежитлових приміщень в районі Скадовського порту. Це і було джерелом потужного другого вибуху, який чули навіть в сусідніх селах. На жаль, працівник місцевого ДСНС - скадовчанин Бойченко Сергій, який робив обстеження місця вибуху, загинув при невідомих обставинах.

За інформацією ДСНС, його відразу після роботи забрали окупанти з дому. А вже пізно ввечері його знайшли мертвим та доправили до скадовської лікарні», - написав на своїй сторінці у Фейсбук Яковлев.

Не дуже спокійно й в Лазурному. 4 червня двоє відпочиваючих підірвалися на міні.

Тэги:

Агресія росії
Херсон
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів