«Ми тимчасово виїхали з Херсона, як отримати виплату від Червоного Хреста?»

«Ми тимчасово виїхали з Херсона, як отримати виплату від Червоного Хреста?»
Фото ілюстративне
Автор: Ганна Власенко 19 Мар. 2023 09:15

Таке питання сьогодні виникає в багатьох херсонців, які після деокупації змушені були покинути свої домівки через обстріли. Нагадаємо, що виплати по 1200 гривень від Товариства Червоного Хреста України жителям Херсонщини, які на момент звільнення правобережної частини області від окупантів проживали у своїх громадах, тривають.

Видача цієї допомоги чомусь саме в Херсоні супроводжувалася великими проблемами. «Гривна» вже повідомляла, у чому була причина, та публікувала відповіді на найпоширеніші запитання.

Наразі ситуація дещо змінилася на краще: черги за виплатами стали меншими, гроші видають не тільки в центральному відділенні «Укрпошти», а й в інших районах Херсона. Але в тих, хто вимушений був тимчасово покинути свої домівки, ще лишаються питання з цього приводу.

Ось що в телефонній розмові розповіла «Гривні» херсонка Інна:

«Ми з чоловіком ще в грудні виїхали з Херсона в Одесу. Ще перед виїздом нам обом надійшло sms-повідомлення від ОВА, що потрібно пройти за посиланням та уточнити свої персональні дані для виплати від Червоного Хреста. Ми це зробили. А 15 березня отримали повідомлення від «Укрпошти», що треба прийшли до відділення по вулиці Лавреньова по виплати. Гроші нам дуже потрібні, адже в Одесі ми винаймаємо житло, ще й я не змогла влаштуватися на роботу – кожна копійчина на вагу золота. Але їхати в Херсон по гроші, а потім повертатися – якось недоцільно. Боюся, що ми втратимо можливість отримати ці гроші».


Саме такий вигляд має sms-повідомлення про надходження допомоги від Червоного Хреста. Скріншот: miskrada.kherson.ua

Що робити тим жителям Херсонщини, хто отримав sms-повідомлення від «Укрпошти» про виплату 1200 гривень допомоги, але наразі знаходиться за межами своєї громади? З таким питанням «Гривна» звернулася на гарячу лінію Херсонської ОВА за номером 0-800-330-951.

Оператор повідомила, що кошти від Червоного Хреста будуть знаходитися у відділенні до 18 травня включно. Тож сподіваємося, що кожен, хто наразі вимушений через військову агресію РФ тимчасово проживати за межами своєї громади, встигне отримати грошову допомогу.

Своїм досвідом отримання грошей від Червоного Хреста з «Гривною» поділився херсонець Віктор:

«Ми з дружиною зараз перебуваємо в Миколаєві. Вимушені були виїхати через обстріли Херсона ще наприкінці листопада. Повідомлення про можливість отримання грошей від Червоного Хреста нам не надходили. Але в місті залишилася родичка, яка, отримуючи свою допомогу на поштамті, з’ясувала, що ми є в переліку. Вона одразу нам зателефонувала й повідомила про це. Наступного дня ми приїхали в Херсон. На центральному відділенні була черга. Думали, що прийдеться довго стояти в очікуванні, але вже через годину ми отримали кошти».


Херсонський поштамт, 16 березня. Фото: Ганна Власенко/«Гривна»

Як повідомляється на сайті Херсонської міської ради, станом на початок березня майже 12300 осіб у Херсонській територіальній громаді вже отримали фінансову допомогу від Червоного Хреста.

Зверніть увагу, що з будь-якими питаннями чи проблемами жителі Херсонщини можуть звертатися на гарячу лінію Херсонської обласної військової адміністрації за номером: 0-800-330-951.

Приєднуйтеся до нас:

Миколаївська «Казка» запрошує юних жителів міста й дітей-переселенців на вистави

Погрози, підвал, побиття… Хто та як знущається над українськими дітьми, вивезеними до Криму «на відпочинок»

«Ніякої різниці між визволенням Херсона й Криму немає і не буде» – Ахтем Чийгоз про звільнення півострова

Проблеми з кадрами та зруйновані лікарні. Як працюють медичні заклади на деокупованій Херсонщині

День 397. 27 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах