Майже на 150 тисяч гривень шахраї ошукали херсонців

Майже на 150 тисяч гривень шахраї ошукали херсонців
Фото ілюстративне
Автор: Ганна Власенко 27 Февр. 2023 15:50

Кому війна, а кому – мати рідна. Поки вся країна бореться із рашистською навалою, знаходяться ті, хто не гребує грабувати її громадян. Частішають випадки, коли інтернет-шахраї виманюють під різними псевдодоброчинними намірами кошти в людей.

Раніше «Гривна» вже повідомляла про випадки видурювання грошей у довірливих жителів Херсонщини. Але люди все одно потрапляють на гачок шахраїв.

«Учора мені телефонували з незнайомого номера, – розповіла «Гривні» жителька Херсона Людмила Федорівна. – Чоловік привітливо звернувся, представився співробітником міжнародної організації. Він перепитав, чи дійсно він зателефонував саме мені, назвавши моє прізвище та ім’я. Я підтвердила. Тоді він розповів, що міжнародна організація виділила кошти для українців, які наразі перебувають у прифронтовій зоні. Назвав суму – 350 тисяч гривень. Запитав, чи згодна я отримати допомогу. Звісно ж, що я згодна! У відповідь він сказав, що потрібно йому надати номер банківської картки та пароль від неї, і протягом доби кошти мені надійдуть на рахунок. Я вже схопилася було продиктувати номер картки, а потім мене наче струмом обдало! Бо він щось сказав про пароль. Тож я ввічливо відповіла, що подумаю над пропозицією та обірвала зв’язок».

Історія мудрої та обізнаної херсонки закінчилася добре. А могло бути інакше.

Як повідомляється в соцмережі на сторінці поліції Херсонської області, правоохоронці майже щодня фіксують випадки інтернет-шахрайств, пов’язаних нібито з міжнародними виплатами або «наданням» соціальної допомоги. Зловмисники вигадують різні способи, щоб заволодіти грошима довірливих громадян.

Так, жертвою шахраїв стала 72-річна херсонка. Вона розповіла, що їй на мобільний телефон прийшло рекламне оголошення з посиланням про можливість отримання матеріальної допомоги від міжнародної організації. Жінка перейшла за вказаним посиланням і ввела всі данні своєї картки, після чого з банківського рахунку пенсіонерки зникли гроші в сумі 80 тисяч гривень.

Також жертвою шахраїв став 60-річний херсонець. Чоловік розповів, що йому на мобільний телефон надійшов дзвінок, де потрібно було підтвердити транзакцію на переказ коштів у сумі 30 тисяч гривень. Зі слів заявника, підтвердження він не натискав, але натиснув на відмову, а через деякий час з його банківського рахунку зникли 30 тисяч гривень.

Ще однією жертвою шахраїв стала 63-річна жителька смт Нововоронцовка. Жінка хотіла придбати медикаменти, які замовила на одному із сайтів. Після замовлення їй повідомили, що треба заплатити кошти за страховку, перевезення та зберігання їх на складі. Заявниця перерахувала 36 тисяч гривень. Після цього продавець перестав виходити на зв’язок. У результаті жінка лишилася без грошей і медичних препаратів.

За усіма фактами відкриті кримінальні провадження. Правоохоронці звертаються до громадян бути обачними та обережними. Не користуватися послугами підозрілих та маловідомих організацій чи осіб, не переходити за сумнівними посиланнями, купувати товари лише на офіційних ресурсах.

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтеся до нас:

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Краєзнавчий музей викопує заховані археологічні знахідки