Киселівка на Миколаївщині: у селі залишилися 22 людини, понад 70% будинків зруйновані

Киселівка на Миколаївщині: у селі залишилися 22 людини, понад 70% будинків зруйновані

Автор: suspilne.media 17 Августа 2022 09:05

Село Киселівка, що на Миколаївщині (колишній Снігурівський район), щоденно обстрілюється російськими військами, які базуються в сусідніх населених пунктах. Станом на 13 серпня в селі зруйновані школа, магазини та понад 70 відсотків будинків. Про це кореспондентам «Суспільного» розповів староста села Іван Волько.

За словами Івана Волько, попри щоденні обстріли, станом на серпень в Киселівці залишилися 22 людини (за даними «Вікіпедії», до війни кількість населення в селі становила майже 1300 осіб). Виживають завдяки гуманітарній допомозі.

«Я їжджу регулярно. Раз на тиждень. Доставляємо гуманітарку. Щодо водички… Водичку вони качають зі свердловини. Світла немає, зрозуміло. Телефони заряджати можна тільки через генератор. Але ми їм придбали сонячні панелі», – розповів Іван Волько.

Житель села Петро Варша розповів, що російські війська окупували Киселівку 11 березня.

«Російські війська стояли в нашому селі два тижні. Особливих злочинів з боку рядового складу ми не бачили. Але офіцери поводилися... як не офіцери. Це не звання офіцерів. Вони, коли тікали із села, позабирали меблі гарні, позабирали автомобілі», – розповів Петро Варша.

За його словами, росіяни встигли наробити багато шкоди. На стадіоні влаштували полігон, а ще зруйнували католицький костьол ХІХ століття.


Пожежа в костьолі. Фото жителя Киселівки

«Він пережив Другу світову війну. Залишився цілим. А тут від нього залишилася одна стіна. Усе вигоріло. Усередині зруйновано», – каже Петро Варша.

Киселівець Олександр розповів, що росіяни заселялися в будинки, коли люди були в укриттях.

«Один із солдатів підійшов до нас. У цей час на подвір'ї були я і моя мама. Він підійшов і запитав, чи можуть вони поселитися в цей будинок. На що ми відповіли: "Ні, там старі люди". Вони сказали, що там немає нікого, ніхто не відчиняє. Ми відповіли: "Там старі люди, вони бояться"», – розповідає Олександр.


Понад 70 відсотків будинків у Киселівці зруйновані. Фото жителя Киселівки

Після того, як Збройні сили України звільнили Киселівку, російські війська почали обстрілювати село. Відтак була організована добровільна евакуація місцевих жителів, розповів староста села Іван Волько.

«Дякую велике нашим людям, таким, як Скляренко Валентин, який не шкодуючи, так би мовити, власного автомобіля і власної солярки, у дві ходки бусом вивозив людей», – каже староста.

Лінія розмежування становить три-чотири кілометри від села, розповідає староста, а через нерозірвані боєприпаси кожна поїздка дуже ризикована.

«Дуже багато снарядів, що не розірвалися. І якщо ти його не помітив, наїхав, більше ти вже не поїдеш», – каже Іван Волько.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів