Історія двох братів, які вижили під час ракетного удару по Сергіївці на Одещині
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Історія двох братів, які вижили під час ракетного удару по Сергіївці на Одещині

Автор: Діана Зубар, suspilne.media 30 Августа 2022 07:45

Двох братів, які отримали поранення після ракетного удару по селищу Сергіївка Одеської області 1 липня, відправили на реабілітацію до Австрії. Мама та вітчим хлопчиків померли на місці трагедії. 14-річний Володя та 8-річний Яків, які отримали чисельні травми, понад місяць провели в дитячій лікарні у Львові. Про це «Суспільному» повідомили в пресслужбі Першого медичного об'єднання Львова.

ЯКІ ПОРАНЕННЯ ОТРИМАЛИ ДІТИ

Коли російська ракета влучила в дев'ятиповерхівку в Сергіївці, осколок порізав артерію на шиї Яші. Лікарі намагалися зупинити кров, перев'язавши її, але через це в хлопчика стався ішемічний інсульт — відмерла права півкуля мозку. Крім цього, у дитини були чисельні рани, розповідає Сергій Худа, фізичний терапевт дитячої лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова.


8-річний Яша пережив інсульт. Фото: Перше медичне об'єднання Львова

«У Яші перелом плечової кістки, там стоїть апарат зовнішньої фіксації. Також у нього за рахунок осколкового поранення була травма судини. Щоб зупинити кровотечу, її треба було перев'язати, і в нього на фоні того розвинувся ішемічний інсульт. Половина тіла його має слабкість, він не може достатньо контролювати», - розповів лікар.

У старшого Володі, який свій 14 день народження святкував у лікарні, також перелом та порізи. Із тіла хлопчика досі дістають шматочки скла.


Рани на обличчі Володі. Фото: Перше медичне об’єднання Львова

«У Володі був перелом променевої кістки одразу із зап'ястком і власне зараз йому вже зняли гіпс. Є контрактура в зап'ясті. Це обмеження руху внаслідок довгого перебування в гіпсі. Ми зараз працюємо над тим, щоб збільшити амплітуду руху», — говорить лікар.

ШАНСИ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ 8-РІЧНОГО ЯШІ

Те, що 8-річний Яша після глибокого паралічу може робити перші кроки — велике досягнення, розповідає завідувач нейрохірургічного відділення дитячої лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова Михайло Ловга. За словами лікаря, частина півкулі мозку хлопчика отримала ішемічні зміни й перестала функціонувати. Якби це була домінантна півкуля мозку, то дитина не змогла би більше розмовляти.


Яша пробує робити кроки. Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Зараз важко спрогнозувати, як ситуація буде розвиватися далі, але дитина навряд чи зможе відновитися повністю і зможе ходити.

«Коли він до нас поступив і ми побачили комп'ютерну томографію, то не могли подумати, що він буде так добре відновлюватися. Ми мали приймати радикальні рішення», - каже лікар.


Яша та Володя перед від’їздом до Австрії. Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Через такі масивні зміни головного мозку в пацієнтів може розвиватися гідроцефалія — надлишкова кількість рідини в головному мозку, проте зараз такого ризику в дитини немає.

«БІЛЬШІСТЬ ЛЮДЕЙ, ЩО ПРОЖИВАЛИ В ПІД'ЇЗДІ, ЗАГИНУЛИ»

До хлопчиків з-за кордону приїхала двоюрідна сестра Євгенія Сандраст. Вранці 18 серпня вона забрала їх до Австрії, де вони продовжать реабілітацію. Жінка розповідає: провела дитинство в зруйнованій дев'ятиповерхівці. Завжди любила хлопців та багато часу проводила з родиною:

«Вова народився, коли мені було 12 років, я з ним няньчилася. Була в дуже близьких стосунках з їхньою мамою. Коли приїздила до бабусі, то частіше спочатку заходила до хлопців, а потім до неї. Могла там тижнями тусити в них».

«Більшість людей, що проживали в під'їзді, загинули. Хлопчиків відвезли до реанімації. І мама з вітчимом загинули на місці. Я була в Польщі в цей час. Зараз повернулася до Львова, щоб бути з малими», — розповіла Євгенія.


Усе, що залишилося від дев'ятиповерхівки в селищі Сергіївка Одеської області

Зараз обоє хлопців мають реабілітуватися після отриманих поранень. Вова зміг ходити через тиждень, проте його праву руку ще треба розробляти, вона малорухлива через тривале перебування в гіпсі. У Яші ж складнощі з роботою лівої частини тіла, на правій руці — перелом плеча.

Нагадаємо, 1 липня о 0:20 росіяни завдали ракетних ударів по дев'ятиповерхівці та базах відпочинку в курортному селищі Сергіївка Одеської області. За даними ОК «Південь», три ракети Х-22 випустили з літака ТУ-22 з напрямку Чорного моря. У багатоповерхівці, в яку влучила російська ракета, загинули 16 мирних мешканців, 38 отримали поранення, з них п'ятеро – діти віком від 3 до 17 років. Вдалося врятувати 7 людей.

На базі відпочинку «Годжі» загинули п'ятеро людей, серед них 10-річний хлопчик. Одна людина отримала поранення. Ще одна жінка від отриманих травм померла в лікарні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів