Херсонці ночують у черзі на паром під Антонівським мостом

Херсонці ночують у черзі на паром під Антонівським мостом

Автор: Євген Веселов 04 Сентября 2022 14:18

Деокупація Херсонщини неможлива без знищення логістичних ланцюгів постачання російської зброї, техніки, живої сили, палива з боку Криму. Із кінця липня ЗСУ влучними ударами фактично знищила усі мостові переходи Херсонської області, які були задіяні окупантами для поповнення резервів. Про те, що буде використана саме така тактика, населення попереджали, просили максимально прискоритись з евакуацією, а якщо такої можливості нема, то зробити запаси продуктів, ліків, води.

Проблема дістатися іншого берега Дніпра


Так, непридатними до використання є Антонівський автомобільний міст, міст через дамбу Каховської ГЕС, міст через Інгулець в районі Дарівки. Сполучення між правим та лівим берегами Дніпра зараз можливо через паромну переправу, яку окупанти організували біля Антонівського автомобільного мосту. Якщо без автотранспорту, то переправитися можна річковими таксі (200 гривень з людини) чи катерами до Олешок чи Голої Пристані з Речпорту у Херсоні та у зворотному напрямку. Весь транспорт (автобуси, легкові автівки, вантажівки, а також військова техніка окупантів) переправляється паромом.


Але в останні дні на Дніпрі висока хвиля, тому паром майже не ходить. Черга з машин, які хочуть дістатися іншого берега – від «Салюту». Люди вимушені ночувати в автівках, щоб не втратити своє місце у черзі.
Пропускна здатність одного парому близько 30 цивільних автівок плюс пішоходи та велосипедисти. Однак, як вже зазначалося вище, через погоду, працює паром погано.


Окупанти кажуть, що без черги на паром пропускають автобуси та машини з дітьми, але очевидці говорять про те, що поряд з цивільним транспортом завжди переправляється військовий. Тобто людей, дітей використовують як живий щит. Це дуже небезпечно.


Виїзд через Василівку став простішим


Через проблеми з пресуванням транспорту по Херсонській області скоротилася кількість машин, які прямують на підконтрольну уряду України територію через Василівку Запорізької області. Замість 400-500 машин, які очікували своєї черги на виїзд по декілька днів, зараз є реальний шанс проїхати за день. Люди, які тікають з окупації, кажуть, що інколи навіть на блокпосту росіяни не перевіряють комп’ютери та телефони, лише речі. Але так не завжди, залежить від зміни.


Основний потік на виїзд зараз йде з запорізького напрямку.

Окупанти не пропускають на південь гуманітарну допомогу


Окупаційні війська РФ перестали пропускати гуманітарні вантажі, серед яких і життєво необхідні ліки, до тимчасово окупованої території Запорізької області.


Про це сьогодні, 4 вересня, у Національному телемарафоні повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.


Посадовець зазначив, що автомобілі, заповнені гуманітарною допомогою, серед якої речі першої потреби та життєво необхідні ліки, окупанти розвернули у зворотному напрямку на блокпості у Василівці:


"Ворог не поставив до наших лікарень жодної коробки медикаментів, жодних засобів першої необхідності. Все це покривали наші волонтери, щодня направляючи до лікарень 1-2 машини з тим, що в першу чергу необхідно для приймального покою, реанімації, діалізу. Вчора всі автівки з гуманітарною допомогою були розвернуті та не пропущені до тимчасово окупованої території".


Такі дії Іван Федоров назвав геноцидом. Міський голова Мелітополя зазначив, що найбільше наразі допомога потрібна людям, у яких є серйозні хронічні захворювання та які не можуть обходитися без регулярної терапії:


"Наприклад, мова йде про 35 людей, які на постійній основі отримують послуги з діалізу. Сьогодні рішення цієї проблеми немає. Вчергове будемо звертатися до міжнародних організацій для того, щоб нам відкрили "зелений коридор" для доставки гуманітарних конвоїв. Але останнім часом немає допомоги й з цього боку".


Інформацію про заборону ввезення гуманітарної допомоги підтвердив акож і міський голова Енергодара Дмитро Орлов:


"Окупанти не пропустили в Енергодар організований нами гуманітарний вантаж. Він мав приїхати в місто ще вчора, але цього не сталося. Сьогоднішня повторна спроба таки довезти людям необхідні їм речі теж не мала результату".


Посадовець зазначив, що відмову пропускати гуманітарні вантажі окупанти аргументують тим, що "Енергодар ні в чому не потребується, а у місцевих жителів є все і навіть більше".

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів