Автор: Євген Веселов 02 Июня 2022 20:19

Дешевий Крим: херсонські фермери за безцінь віддають городину

Дешевий Крим: херсонські фермери за безцінь віддають городину

Гуртовий овочевий ринок «Нежданний» у Великих Копанях на Херсонщині продовжує свою роботу. Тільки зараз, коли більше 90% території області тимчасово не контролюються урядом України, у фермерів є лише два шляхи збуту продукції – задоволення внутрішніх потреб області (і це якщо вдасться безпечно вивезти товар на місцеві ринки) та Крим. Хоча є ще один варіант – товар прямо з поля можуть забрати місцеві «смотрящі» від окупантів. Безкоштовно.

Щоденно на ресурсі «Село Великі Копані онлайн» можна побачити діючі гуртові ціни. Наприклад, 2 червня огірки віддавали за 2 грн/кг, пекінську капусту, молоду капусту, броколі та цвітну капусту – за 5 грн/кг, редиску та буряк – за 7 грн/кг, молоду картоплю за 10 грн/кг…

У той же час голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута на брифінгу у медіацентрі «Укрінформ» сказав:
«На жаль, ми можемо це констатувати – йде вивезення продукції з Херсонщини та черги вантажних автомобілів, які везуть туди (в Крим – ред.) пшеницю, овочі, вже кілометрові на КПВВ «Чонгар»».

Він також зазначив, що йдеться не лише про грабіжницько відібрану загарбниками продукцію на Херсонщині, а також і про ту, яку продають сільгоспвиробники за готівку в Крим. Йдеться про десятки тисяч тонн зернових та овочів, повідомив Лагута.

Крім того, він зазначив, що у зв'язку з окупацією частина аграріїв не займалася весняно-польовими роботами, частина фермерів змогли працювати на власних запасах палива та добрив там, де немає боїв, де немає проблем із мінуванням полів. І є ті аграрії, які співпрацюють з ворогом – купують дизельне паливо та добрива у Криму і туди ж продають свою продукцію.

З приводу фактичного пограбування херсонських фермерів плескають у долоні представники так званої влади АРК Крим.

Цитуємо «радника» так званого голови Криму Олега Крючкова:

«Цены на сезонные овощи и фрукты в Крыму упали в два—три раза. Старожилы не помнят таких цен. Это, пожалуй, лучший ответ всем "сомневающимся" на вопрос: что даст России Херсонщина? Освобожденные регионы юга Украины — это зерно, овощи, фрукты. По сути, это будущая продовольственная житница России и очень хороший геополитический инструмент. Продовольствие – это новая нефть, уже в среднесрочной перспективе».

Отже, Херсонщина окупантами розглядається лише як дешева продовольча база, вони створили умови, при яких або віддаєш свою городину за безцінь, або врожай буде вилучений. Економічний та гуманітарний геноцид у дії.