Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: історія з Херсонщини

Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: історія з Херсонщини

Автор: usionline.com 06 Сентября 2022 12:30

Світлана з двома онуками, один із яких з інвалідністю, прибула до Одеси з Херсонщини на початку липня. При собі були лише власні речі. За допомогою благодійного фонду Caritas Odesa жінка отримала безкоштовне житло, і тепер має змогу протягом трьох місяців проживати в комфортних для себе умовах.

Більш детально про це – у матеріалі кореспондентів «Української служби інформації» Арсена Подосяна та Валерії Шаповалової.

Одеса продовжує приймати людей, вимушених покинути свої домівки через окупацію та повномасштабне вторгнення РФ. Не у всіх прибулих є можливість комфортно облаштуватися в місті. Через нестачу грошей люди змушені проживати в хостелах чи шелтерах.

У скрутному становищі опинилася і Світлана з Херсонської області. Жінка приїхала до Одеси на початку липня з двома онуками – 15-річним Андрієм та 15-річним Сергієм, батьки яких залишилися вдома.

Старший мріє бути моряком. Уже поступив до профільного вищого навчального закладу. Молодший брат з інвалідністю, та справно займається інваспортом – легкою атлетикою. Сергій знайшов тренера в Одесі й самостійно виїжджає на тренування на трамваї.

До Одеси з Херсонщини сім’я добиралася через Запоріжжя. З окупованої території виїхали за допомогою приватних перевізників, яким довелося заплатити 15 тисяч гривень.

«Приїхали до Одеси. Нічого не знаємо. Грошей як таких не було. Знайшли на вокзалі «Червоний Хрест» – дякуємо дівчатам, які оформили нас до притулку», – розповідає Світлана.


Світлана з онуками приїхала до Одеси з окупованої Херсонщини

Деякий час сім’я переселенців проживала в Центрі матері та дитини. Потім херсонцям порекомендували звернутися за допомогою до БФ Caritas Odesa.

Фонд надав їм фінансову допомогу для оренди житла. Наразі сім’я проживає в готелі «Аркадія». Світлана чекає на нашу перемогу та мріє скоріше повернутися додому.

Представниця БФ Caritas Odesa Анна Подопригора розповіла, що організація допомагає людям, які приїхали з гарячих точок – опікується дитячими центрами, фінансує оренду житла, забезпечує продуктами.

Фонд допомагає тим, хто приїхав до Одеси після 24 лютого 2022 року. А саме – надає фінансову підтримку на оренду житла протягом трьох місяців по 7 тисяч гривень.

Допомогу можуть отримати ті, хто проживає в шелтерах або хостелах, котрі приймають переселенців в Одесі, наступних категорій:

- люди з інвалідністю,

- мати чи батько – опікуни,

- багатодітні сім’ї,

- важкохворі люди,

- літні люди старше 60 років.

Для оформлення допомоги треба мати довідки:

- про статус внутрішньо переміщеної особи,

- про те, що ви проживаєте у шелтері (хостелі).

«Допомога розрахована на три місяці, щоб протягом цього періоду люди мали можливість знайти роботу, відновити документи, знову почати жити», – розповідає Анна.


Анна Подопригора

Переселенці мають самостійно знайти житло й підписати офіційний договір з орендодавцем – власником нерухомості.

Анна розповідає, що таку допомогу вже отримують 14 сімей. Кількість тих, хто потребує безкоштовне житло, зростає.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів